PARTNER PORTALU
  • BGK

16 mln zł na informatyzację szkół w Gdańsku

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza/Trójmiasto    3 września 2012 - 08:05
16 mln zł na informatyzację szkół w Gdańsku

Gdańsk pierwszy i jedyny w Polsce informatyzuje szkoły na tak wielką skalę. Miasto wyłożyło na projekt gdańska platforma edukacyjna niecałe 7 mln, resztę dofinansuje Unia.
Projekt obejmuje wszystkie oświatowe struktury: od planowania budżetu szkoły w jednolity dla wszystkich placówek sposób, po zintegrowanie katalogów szkolnych bibliotek – pisze Gazeta Wyborcza Trójmiasto”.

To też system zdalnego nauczania, tzw. e-learning (treść lekcji będzie sobie można przejrzeć w internecie), odrabianie prac domowych przez internet i wirtualne szkolne klasy. A dla rodziców to stały dostęp do ocen pociech.

Budżet przygotowywany w jednolity sposób to większa kontrola nad finansami gdańskich szkół i może w przyszłości lepsze nimi zarządzanie.

Jak skorzysta na platformie uczeń? Będzie mógł odrabiać lekcje przez internet, logować się do wirtualnej klasy z każdego miejsca i dowolnym czasie, zamiast tradycyjnych lekcji coraz częściej uczyć się z prezentacji multimedialnych przygotowanych przez nauczycieli.

Będzie też mógł ściągnąć sobie taką prezentację i skorzystać z materiałów dydaktycznych – podaje „Gazeta Wyborcza Trójmiasto”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.