PARTNER PORTALU
  • BGK

167 mln zł na wspomaganie szkół i przedszkoli

  • AW    9 lipca 2012 - 18:02
167 mln zł na wspomaganie szkół i przedszkoli

Ośrodek Rozwoju Edukacji ogłosił konkurs otwarty na projekty dofinansowane z UE dotyczące kompleksowego wspomagania szkół oraz przedszkoli. Nabór wniosków potrwa do wyczerpania pieniężnej puli.
Jak podaje ORE, będący instytucja pośredniczącą II stopnia dla priorytetu III Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, o dofinansowanie mogą ubiegać się powiaty, w tym miasta na prawach powiatu.

W ramach projektu: programy kompleksowego wspomagania szkół oraz przedszkoli, podporządkowane potrzebom ww. podmiotów w obszarach wymagających szczególnego wsparcia, można zgłaszać przedsięwzięcia obejmujące:

 - pomoc w diagnozowaniu obszarów problemowych,
 - prowadzenie procesu doskonalenia w oparciu o wybrane przez poszczególne szkoły lub przedszkola oferty doskonalenia nauczycieli,
-  powołanie i prowadzenie lokalnych sieci współpracy i samokształcenia, w celu zapewnienia wspólnego rozwiązywania problemów i wymiany doświadczeń.

Wnioski o dofinansowanie projektu, sporządzone za pomocą aplikacji komputerowej - Generator Wniosków Aplikacyjnych dla PO KL, dostępnej na stronie internetowej www.generatorwnioskow.efs.gov.pl (linki również na stronie www, ore.edu.pl) można przesyłać pocztą, kurierem lub składać osobiście w siedzibie: Ośrodka Rozwoju Edukacji Wydział IP2 (pok. 377), al. J. Ch. Szucha 25, 00-918 Warszawa (budynek Ministerstwa Edukacji Narodowej).

Nabór wniosków już trwa. Na realizację projektów wyłonionych w ramach konkursu przeznaczono 167 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.