PARTNER PORTALU
  • BGK

170 tys. zł na wiedzę

  • BEZ    17 lutego 2010 - 15:42

170 tys. zł przeznaczy w tym roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego na dotacje do prowadzonych przez organizacje pozarządowe inicjatyw z zakresu nauki, edukacji, oświaty i wychowania.
Pieniądze zostaną podzielone w drodze konkursu. Po raz pierwszy 50 tysięcy złotych zarezerwowano na organizację zajęć podnoszących kompetencje uczniów z zakresu matematyki, fizyki oraz znajomości języków obcych.    

Zarząd Województwa przyjął dziś uchwałę w sprawie ogłoszenia konkursu ofert na realizację przez organizacje pozarządowe zadań z zakresu nauki, edukacji, oświaty i wychowania. W tegorocznym budżecie województwa na ten cel zarezerwowane zostało 170 tys. zł.

Z tej kwoty  30 tys. zł przeznaczonych jest na wsparcie organizacji i uczestnictwa w olimpiadach i konkursach artystycznych, po 45 tys. zł – na organizację konferencji, seminariów i przygotowanie wydawnictw służących upowszechnianiu edukacji oraz  na edukację regionalną.

Z kolei 50 tys. zł przeznaczonych zostanie na wsparcie zajęć i kursów w zakresie nauk mających kluczowe znaczenie dla gospodarki - matematyki, fizyki oraz języków obcych.  Prowadzone zajęcia mają podnieść kompetencje uczniów w tym zakresie
i lepiej przygotować do studiów.

Ogłoszenie o konkursie zostanie umieszczone w lokalnej prasie. Od tego momentu organizacje pozarządowe będą miały miesiąc na złożenie oferty w Urzędzie Marszałkowskim. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: