PARTNER PORTALU
  • BGK

200 tys. kary za brak ciepłej wody w szkole

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    25 lipca 2011 - 06:53
200 tys. kary za brak ciepłej wody w szkole

Gminy, które do końca sierpnia nie zapewnią podległym im szkołom ciepłej wody, mogą spodziewać się kar finansowych.
Od września wszystkie szkoły muszą zapewniać uczniom dostęp do ciepłej wody. Problem w tym, że wciąż kilkaset z nich nie spełnia tego wymogu – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Po wakacjach, gdy zacznie obowiązywać rozporządzenie ministra edukacji narodowej z 18 października 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (DzU nr 215, poz. 1408), szkoły muszą liczyć się z karami. Za niedostosowanie się do wymogu dostępu do ciepłej wody placówka może zostać zamknięta lub zapłacić karę do 200 tys. zł.

Brak ciepłej wody nie jest jedynym problemem szkół, które będą przyjmować 6-latków. Część z nich nie zapewnia im wystarczającej powierzchni do nauki i zabawy, a także odpowiedniego wyposażenia.

Z braku pieniędzy samorządy odkładają decyzje o przystosowaniu szkół na ostatnią chwilę. Ostatecznie będą musiały się z tym uporać do końca sierpnia 2012 r., bo wtedy już obowiązkowo będą musiały przyjąć 6-latki – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.