PARTNER PORTALU
  • BGK

22 mln zł na modernizację szkół w Olsztynie

  • JP    22 grudnia 2017 - 17:51
22 mln zł na modernizację szkół w Olsztynie
Prezydent Olsztyna odebrał od marszałka Gustawa Brzezina umowę na dofinansowanie modernizacji szkół. Fot. mat. pras.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podpisał umowy na dofinansowanie modernizacji szkół. Projekt opiewa na 22 mln złotych, z czego nieco ponad 18 mln to wsparcie z UE.
Stolica Warmii i Mazur od kilku lat rozwija bazę szkolnictwa zawodowego. W tym czasie realizowane były prace m.in. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Handlowych i Zespole Szkół Budowlanych. Teraz nadszedł czas na kolejną placówkę. Zmodernizowany i doposażony zostanie Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych.

- Głównym założeniem projektu jest powiązanie podstawy programowej kształcenia w zawodach z nowoczesnymi technologiami i rozwiązaniami stosowanymi w przemyśle. Realizacja projektu powiązana jest także z zacieśnieniem i rozwojem współpracy szkoły z przedsiębiorstwami i uczelniami wyższymi - informuje prezydent Olsztyna.

Czytaj też: 200 mln zł dla warmińsko-mazurskich samorządów

W ramach projektu poprawie ulegnie infrastruktura szkoły. Placówka zostanie wyposażona w niezbędny sprzęt, maszyny i urządzenia za niemal 9 mln zł. Od 1 września 2019r. uruchomione zostaną też trzy nowe kierunki: technik chłodnictwa i klimatyzacji, mechanik - monter maszyn i urządzeń oraz ślusarz.

Całe zadanie ma wartość niemal 22 mln złotych, z czego nieco ponad 18 mln to wsparcie unijne. Ma być zrealizowane do końca czerwca 2019 roku.

Ponadto do połowy następnego roku zmodernizowana zostanie także Szkoła Podstawowa nr 19 w Gutkowie. Budynek zostanie rozbudowany z myślą o nowych salach do nauki przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz języków obcych. Placówka zostanie także doposażona.

- Po wprowadzeniu reformy systemu oświaty, sześcioletnia placówka stała się szkołą ośmioletnią - mówi Piotr Grzymowicz. - Równocześnie, w związku z dynamicznym rozwojem Osiedla Gutkowo, nasilił się problem miejsca w szkole. Jej rozbudowa okazała się niezbędna.

Ta inwestycja ma wartość nieco ponad dwóch milionów złotych, ok. 830 tys. zł to dofinansowanie z Unii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.