PARTNER PORTALU
  • BGK

24 szkoły z Pomorza w programie „Cyfrowa szkoła”

  • PAP    16 maja 2012 - 15:25
24 szkoły z Pomorza w programie „Cyfrowa szkoła”

24 szkoły z Pomorza otrzymają dofinansowanie w ramach pilotażowego rządowego programu „Cyfrowa Szkoła”. Placówki zostały wybrane w drodze losowania spośród ponad 240 zgłoszeń. Otrzymają one głównie przenośne komputery.
Jak poinformował rzecznik prasowy wojewody pomorskiego, Roman Nowak, na realizację projektu region otrzymał w tym roku nieco ponad 2,4 mln zł.

Nowak dodał, że w ramach pilotażu testowane będą dwa warianty użytkowania komputerów przez uczniów. Pierwszy z nich zakłada możliwość korzystania ze sprzętu wyłącznie w szkole: wyłoniono 19 szkół, które w taki sposób będą użytkować komputery.

Drugi wariant, z którego skorzysta kolejnych pięć szkół, zakłada możliwość udostępnienia części uczniów komputerów także do domu.

24 zwycięskie szkoły zostały wylosowane spośród 243 placówek z terenu województwa pomorskiego (zabierz głos/oceń marszałka), które zgłosiły się do udziału w projekcie. Wśród beneficjentów projektu z Pomorskiego jest 6 szkół małych (do 100 uczniów), 12 średnich (między 101 a 300 uczniów) oraz sześć szkół dużych (ponad 300 uczniów).

Przyjęty na początku kwietnia br. przez Radę Ministrów pilotażowy program „Cyfrowa Szkoła” skierowany jest głównie do uczniów i nauczycieli klas IV-VI publicznych szkół podstawowych. W zależności od liczby uczniów, szkoły mogą otrzymać maksymalnie od 90 do 200 tysięcy zł. Aby otrzymać dotację na zakup sprzętu, placówki muszą dysponować wkładem własnym na poziomie co najmniej 20 proc. wartości zadania.

Pilotaż potrwa do 31 sierpnia 2013 roku i obejmie ok. 380 publicznych szkół podstawowych. Całkowity koszt programu w skali kraju to 61 mln zł.

W 2012 r. na jego realizację przewidziano w budżecie państwa rezerwę celową w wysokości 50 mln zł (w tym 44 mln zł na zakup pomocy dydaktycznych). Wkład własny organów prowadzących oszacowano na co najmniej 11 mln zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.