25 mln zł na dożywianie

Ponad 25 mln zł przekaże w tym roku lubuskim gminom wojewoda w ramach realizacji rządowego programu "Pomoc państwa w zakresie dożywiania" - poinformowało biuro prasowe wojewody lubuskiego Heleny Hatki.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło już pierwszą transzę środków w wysokości ponad 15 mln zł.

Rządowy program ma na celu zapewnienie pomocy osobom w każdym wieku, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Koordynatorem programu jest wojewoda: dzieli środki z budżetu państwa i przekazuje je do poszczególnych gmin.

W zeszłym roku z tej formy wsparcia w woj. lubuskim skorzystało ponad 74 tysiące osób. Dożywianie prowadzą w regionie 463 szkoły, 178 przedszkoli, osiem żłobków oraz 60 innych miejsc m.in. domów dziennego pobytu, internatów, schronisk.

W przypadku szkół od 2009 roku decyzję o przyznaniu dziecku posiłku mógł podjąć dyrektor placówki. Wówczas nie jest konieczne ustalanie sytuacji rodziny poprzez wywiad środowiskowy i wydawanie decyzji administracyjnej. Do niedawna liczba uczniów, którym udzielono pomocy na tych zasadach, nie mogła przekroczyć 10 proc. liczby dzieci dożywianych w placówkach na podstawie decyzji administracyjnych. Od 1 stycznia 2010 roku limit wzrósł do 20 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE