PARTNER PORTALU
  • BGK

25 szkół w programie "Cyfrowa Szkoła"

  • PAP    17 maja 2012 - 14:36
25 szkół w programie "Cyfrowa Szkoła"

25 szkół podstawowych z Kujawsko-Pomorskiego zostało zakwalifikowanych do programu "Cyfrowa Szkoła". Placówki uczestniczące w programie otrzymają prawie 2,3 mln zł na zakup sprzętu komputerowego.
Jak poinformowało Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, spośród zakwalifikowanych do programu placówek, 19 wybrało wariant I udziału, co oznacza, że zakupione przenośne komputery mogą być wykorzystywane przez uczniów wyłącznie w szkole na zajęciach lekcyjnych i w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Sześć szkół wybrało wariant II, przewidujący także udostępniane komputerów uczniom klas IV do korzystania w domu.

Wśród szkół, które otrzymają dotację, są zarówno szkoły wiejskie, jak i miejskie. Łącznie do konkursu w Kujawsko-Pomorskiem zgłosiło się 185 szkół podstawowych.

Przyjęty na początku kwietnia przez Radę Ministrów pilotażowy program "Cyfrowa Szkoła" skierowany jest głównie do uczniów i nauczycieli klas IV-VI publicznych szkół podstawowych. W zależności od liczby uczniów, szkoły mogą otrzymać maksymalnie od 90 do 200 tys. zł. Aby otrzymać dotację na zakup sprzętu, placówki muszą dysponować wkładem własnym na poziomie co najmniej 20 proc. wartości zadania.

Pilotaż potrwa do 31 sierpnia 2013 roku i obejmie ok. 380 publicznych szkół podstawowych w całym kraju.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.