38 mln zł na modernizację szkół

  • GK/kujawsko-pomorskie.pl
  • 22-06-2011
  • drukuj
Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego zatwierdził wnioski o dofinansowanie modernizacji szkół. Łączna wartość dotacji to ponad 38 mln zł.
38 mln zł na modernizację szkół

Nabór wniosków odbywał się w październiku i listopadzie 2010 r. Wartość złożonych wniosków dwuipółkrotnie przewyższyła przeznaczone do rozdysponowania środki. Wyznaczona początkowo wartość tej puli wynosiła 27,4 mln złotych.

Pozytywnie rozpatrzono 24 projekty na łączną sumę ponad 38 mln zł. – W tej sytuacji, uznając wagę wszystkich tych projektów dla lokalnych społeczności, zarząd województwa zdecydował się podnieść kwotę alokacji właśnie do tej sumy. Placówki edukacyjne, szczególnie w niewielkich miejscowościach, pełnią niezwykle ważne funkcję środowiskowe – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Wśród wybranych do wsparcia inwestycji są między innymi budowa gimnazjum w Cekcynie w powiecie tucholskim, budowa kompleksu szkolnego na potrzeby nauczania podstawowego i gimnazjalnego w Solcu Kujawskim, rozbudowa i doposażenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie w powiecie chełmińskim oraz modernizacja Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie w powiecie bydgoskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE