PARTNER PORTALU
  • BGK

4,7 mln zł na centrum sportowo-rekreacyjne

  • PAP    11 kwietnia 2011 - 19:48

Centrum Sportowo-Rekreacyjne Modena Sport powstanie w Inowrocławiu (Kujawsko-Pomorskie) dzięki wsparciu kwotą ponad 4,7 mln zł z funduszy unijnych. W ośrodku pracę znajdą 44 osoby.
Jest to najwyższa spośród dwudziestu dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego, które przyznał Urząd Marszałkowski w Toruniu na rozwój przedsiębiorstw. Całkowity koszt budowy centrum wyniesie 9,9 mln zł.

Łącznie pomiędzy firmy w regionie kujawsko-pomorskim rozdzielono prawie 43 mln zł. Wsparcie unijnych funduszy pozwoli przedsiębiorcom stworzyć prawie 230 nowych miejsc pracy.

Na konkurs o dotacje wpłynęło 619 wniosków na kwotę prawie 800 mln zł, co osiemnastokrotnie przekroczyło pulę pieniędzy do podziału. Pozytywną ocenę, po weryfikacji formalnej i merytorycznej, zyskało 175 projektów na kwotę 233 mln zł. Zaakceptowane wnioski trafiły na listę rankingową.

Wsparcie przyznano czołowej dwudziestce projektów, a pozostałe trafiły na listę rezerwową. Przedsiębiorcy, otrzymujący unijne pieniądze, będą musieli wykazać się osiągnięciem planowanych celów, którymi są m.in. wzrost sprzedaży czy zwiększenie liczby pracowników. W przypadku nie wywiązania się ze zobowiązań firmy będą musiały zwrócić dotacje wraz z odsetkami. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.