PARTNER PORTALU
  • BGK

4 tys. uczniów weźmie udział w projekcie przyrodniczym

  • PAP    5 lutego 2015 - 20:24

W ramach przedsięwzięcia planowanych jest m.in. 16 jednodniowych wyjazdów na teren ośmiu parków krajobrazowych w regionie.
"Ofertę atrakcyjnych, pobudzających wyobraźnię zajęć kierujemy do uczniów szkół podstawowych. Plenerowe warsztaty poprowadzą wykwalifikowani przewodnicy posiadający bogate doświadczenie w dziedzinie edukacji przyrodniczej i ekologicznej" - powiedział marszałek województwa Piotr Całbecki.

Do programu o nazwie "Eko-Skrzat z przyrodą Pomorza i Kujaw za pan brat" zakwalifikowało się 80 szkół podstawowych z całego regionu. Jak poinformowała rzeczniczka marszałka Beata Krzemińska w ramach przedsięwzięcia zorganizowanych zostanie 16 bezpłatnych jednodniowych wyjazdów na teren ośmiu parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego.

"Zapewniamy transport do parku i z powrotem, a na miejscu profesjonalnych animatorów zajęć, \ciepły poczęstunek kuchni polowej dla dzieci i opiekunów oraz wiele konkursów z ciekawymi nagrodami" - wskazała Krzemińska.

Dodała, że zajęcia poświęcone będą tematyce proekologicznej, po to, aby "przybliżyć uczniom dziedzictwo przyrodnicze województwa". Pierwsze wyjazdy do Brodnickiego, Tucholskiego i Krajeńskiego Parku Krajobrazowego odbędą się w kwietniu. W ramach kolejnych, w maju, uczniowie odwiedzą Nadgoplański i Wdecki Park Krajobrazowy oraz Zespół Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślanego, a w czerwcu Gostynińsko-Włocławski i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

W jednorazowym wyjeździe udział weźmie minimum pięć 50-osobowych grup uczniów w wieku od 6 do 13 lat z opiekunami.

Kampania edukacyjno-przyrodnicza realizowana będzie w ramach projektu wdrażanego przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wartość całego projektu to 700 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.