40 godzin w szkole narusza przepisy

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 18-04-2013
  • drukuj
Wójt nie może zmuszać dyrektora szkoły lub przedszkola, aby ten zobowiązał pracowników do obecności na terenie placówki przez 40 godzin tygodniowo.
40 godzin w szkole narusza przepisy

Zdaniem Państwowej Inspekcji Pracy takie rozwiązanie narusza przepisy Karty nauczyciela i powoduje godziny nadliczbowe - pisze „Dziennik Gazeta Prawna".

W takiej sytuacji można uznać, że czas pracy jest zorganizowany w sposób sprzeczny z art. 42 ust. 3 Karty nauczyciela.

Zgodnie z nim tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, prowadzonych bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz, przy pełnym etacie wynosi 22 godz. dla nauczycieli przedszkoli pracujących z dziećmi 6-letnimi oraz 25 godzin dla tych opiekujących się starszymi wychowankami.

Inspektor pracy skierował do pracodawcy wystąpienie, w którym zobowiązał go do wypłacenia nauczycielom wynagrodzenia za przepracowane godziny ponadwymiarowe - pisze „Dziennik Gazeta Prawna".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

dyro nie stoi ponad prawem, ale wiekszości jest "sługą" wójta burmistrza, i robi co ten mu każe, albo go nie ma w nastepnej kadencji - It's a life

tt, 2013-04-23 05:45:28 odpowiedz

Pod warunkiem że nauczyciel zasiądzie za mahonioniowym biurkiem w gabiniecie pod palmami. Wtedy może "tyrać" jak dyro nakaże.

pllo, 2013-04-19 07:24:35 odpowiedz

Dyro. Ty jesteś tylko dyrektorem i nie stoisz ponad prawem. Pozdrawiam

Palmuz, 2013-04-18 18:34:49 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE