PARTNER PORTALU
  • BGK

42 małopolskie szkoły w programie „Cyfrowa szkoła”

  • PAP    16 maja 2012 - 15:13
42 małopolskie szkoły w programie „Cyfrowa szkoła”

42 szkoły w Małopolsce otrzymają dofinansowanie z rządowego programu „Cyfrowa szkoła”.
Z powodu ogromnego zainteresowania placówki, które w ramach pilotażowego programu otrzymają komputery i elektroniczne pomoce dydaktyczne, zostały wybrane w drodze losowania.

Jak poinformowała w środę rzecznik wojewody małopolskiego Monika Frenkiel, na dotacje dla województwa (zabierz głos/oceń marszałka) zaplanowano w budżecie państwa blisko 4,6 mln zł.

W Małopolsce do udziału w programie zgłosiły się 383 szkoły ze 108 gmin. Wymagania formalne spełniły wnioski z 97 placówek. Oznacza to, że potrzeba około 11 mln zł, aby wszystkie mogły otrzymać rządowe dofinansowanie.

Losowanie, do obserwacji którego zostali zaproszeni m.in. przedstawiciele samorządów, przeprowadzono odrębnie dla dwóch wariantów programu. W wariancie pierwszym (sprzęt komputerowy udostępniany na miejscu w szkołach) losowano spośród 89 szkół, w drugim (sprzęt wypożyczany do domów) – ośmiu szkół. W każdym z wariantów losowano z trzech koszyków: szkół małych (29), średnich (50) i dużych (18).

Program skierowany jest do uczniów i nauczycieli klas IV-VI publicznych szkół podstawowych dla których organami prowadzącymi są jednostki samorządu terytorialnego i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia.

Dzięki programowi szkoły będą mogły przede wszystkim kupić pomoce dydaktyczne m.in. przenośne komputery, drukarki, skanery, tablice interaktywne, projektory itp. Szkoły, w zależności od liczby uczniów, będą mogły liczyć na dofinansowanie w wysokości od maksymalnie 90 tys. zł (małe szkoły) do maksymalnie 200 tys. zł (duże szkoły).

Organy prowadzące muszą zapewnić wkład własny w wysokości co najmniej 20 proc. wartości zadania objętego dofinansowaniem.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.