PARTNER PORTALU
  • BGK

46 mln zł dotacji na budowę Geocentrum

  • PAP    22 września 2010 - 15:04

Samorząd województwa dolnośląskiego przekazał Politechnice Wrocławskiej blisko 46 mln zł na budowę kompleksu edukacyjno-badawczego - Geocentrum. Całkowita wartość zadania to niemal 70 mln zł.
Jak poinformowała w środę Katarzyna Krzemińska z Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu inwestycja ta od dłuższego czasu jest na priorytetowej liście zadań dla samorządu województwa.

"Podczas ostatniego posiedzenia Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął decyzję o przyznaniu około 46 mln zł. unijnej dotacji na I etap budowy Geocentrum. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013" - mówiła Krzemińska.

Dodała, że projekt został pozytywnie oceniony pod względem formalnym oraz merytorycznym. "Przyznaliśmy mu w sumie 93,33 punkty na 100 możliwych" - powiedział po posiedzeniu zarządu marszałek woj. dolnośląskiego Marek Łapiński.

Celem projektu jest budowa i wyposażenie nowoczesnego obiektu dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej, w którym trzy z istniejących obecnie wydziałów, skupione wokół problematyki nauk o Ziemi, kształcić będą studentów w stopniu inżynierskim, magisterskim i doktoranckim.

Funkcją podstawową projektowanego budynku będzie świadczenie usług dydaktycznych w zakresie szkolnictwa wyższego. Obiekt obejmie zespoły pomieszczeń dydaktyczno-laboratoryjnych wraz z dodatkowymi zespołami pomieszczeń dla pracowników naukowo-dydaktycznych. W budynku prowadzona będzie wyłącznie działalność dydaktyczna, a badania realizowane będą tylko na potrzeby dydaktyki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.