PARTNER PORTALU
  • BGK

5 tys. małopolskich uczniów skorzysta z nauki pływania

  • PAP    8 marca 2013 - 15:59
5 tys. małopolskich uczniów skorzysta z nauki pływania

Ponad 700 tys. zł przeznaczy w tym roku województwo małopolskie na dofinansowanie nauki pływania dla dzieci ze szkół podstawowych. Szacuje się, że na kursach będzie się uczyć pływać około 5 tys. uczniów.
Jak poinformowało w piątek biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, pieniądze na naukę pływania zostaną rozdzielone pomiędzy 82 gminy.

W kursach nauki pływania mogą uczestniczyć dzieci, które nie potrafią pływać, z klas I-VI szkół podstawowych. Każdy kurs będzie trwał od 15 do 20 godzin. Naukę pływania będą prowadzić wykwalifikowani instruktorzy na krytych pływalniach na terenie województwa.

Część kosztów kursów pokryje gmina a województwo małopolskie dopłaci do nich do 22 proc. całości kosztów. W sumie z budżetu regionu zostanie na ten cel przeznaczonych ponad 700 tys. zł.

Według szacunków w tym roku gminy będą mogły zorganizować około 334 kursów, w których będzie się uczyć pływać około 5 tys. uczniów.

Projekt "Już pływam" jest realizowany w Małopolsce od 2007 roku. Do tej pory władze regionu dofinansowały go kwotą 4,8 mln zł.

Czytaj też: To nie samorządy, a rząd powinien pytać co robi dla krzewienia sportu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.