PARTNER PORTALU
  • BGK

500 szkół z indywidualnym nauczaniem

  • AZA    31 sierpnia 2010 - 10:59

Ponad 40 tysięcy uczniów nauczania początkowego z regionu kujawsko-pomorskiego zostanie objętych wsparciem w ramach prowadzonego przez urząd marszałkowski projektu edukacyjnego.
Projekt ma pozwolić szkołom podstawowym z całego regionu zindywidualizować sposób nauczania, zorganizować dodatkowe zajęcia, wzbogacić bazę pomocy dydaktycznych oraz poszerzyć kwalifikacje pedagogów. Na realizację programu trafi 33 miliony złotych. W czwartek (2 września) kujawsko-pomorski marszałek Piotr Całbecki uroczyście wręczy umowy dotyczące realizacji projektu 113 partnerom przedsięwzięcia. Weźmie w nim udział 471 szkół.

- Pierwszym sukcesem przedsięwzięcia, którego realizacja dopiero się rozpoczyna jest rekordowa liczba szkół, które się do niego zgłosiły. Do tej pory żaden projekt edukacyjny finansowany ze środków europejskich nie był realizowany na taką skalę i nie obejmował swoim zasięgiem aż tylu szkół. To dowód na to, że kujawsko-pomorskie szkoły chcą się rozwijać – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Zajęcia dodatkowe obejmą między innymi dzieci mające trudności w czytaniu, pisaniu i zdobywaniu umiejętności matematycznych oraz mających zaburzenia rozwoju mowy. Projekt zakłada między innymi organizację gimnastyki korekcyjnej, oraz zajęć terapeutycznych np. hipoterapii, muzykoterapii i dogoterapii dla dzieci niepełnosprawnych. Zorganizowane zostaną też zajęcia dla dzieci szczególnie uzdolnionych.

Realizacja projektu ruszy z początkiem nowego roku szkolnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • M, 2010-08-31 12:51:21

    Znieść przymus szkolny i przestać bić pianę o biurokratycznych projektach edukacyjnych. Fajnie wydaje się nie swoje pieniążki. A jaki pomysł mają urzędnicy jeśli dziecko zamiast dogoterapii woli felisoterapię lub piscisoterapię albo itd..?