PARTNER PORTALU
  • BGK

600 gimnazjalistów z Mazowsza wyjedzie na wakacje dzięki pomocy urzędu marszałkowskiego

  • GK/mazovia.pl    21 lipca 2011 - 12:41
600 gimnazjalistów z Mazowsza wyjedzie na wakacje dzięki pomocy urzędu marszałkowskiego

Będą to dzieci, których szkoły zorganizowały najciekawsze zajęcia pozalekcyjne w ramach programu samorządu województwa „Zagrajmy o sukces”.
Dziś nagrody otrzymało 30 najlepszych mazowieckich szkół. – Ten program pokazuje, że fundusze unijne to nie tylko środki na budowę dróg czy mostów.

Dzięki wsparciu z Unii 8,5 tys. mazowieckich gimnazjalistów mogło uczestniczyć w ciekawych zajęciach pozalekcyjnych i tym samym rozwijać swoje zainteresowania.

Dla 600 z nich to także szansa na wymarzone wakacje – powiedział wicemarszałek Marcin Kierwiński. – Cieszę się, że szkoły bardzo twórczo podeszły do tego programu i zaproponowały swoim uczniom niebanalne zajęcia. Dzisiaj nagradzamy tych najlepszych. Ciężka praca i wysiłek opłaciły się, a nagrodą będzie zasłużony letni wypoczynek – podkreślił Leszek Ruszczyk, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Projekt „Zagrajmy o sukces” realizowany jest dzięki środkom unijnym w ramach POKL. W latach 2010-2011 8,5 tys. gimnazjalistów z Mazowsza miało szansę wziąć udział w zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych.

Każda szkoła mogła dostosować program do swoich indywidualnych potrzeb. Chodziło o to, aby zajęcia były ciekawe, niebanalne i co najważniejsze – interesujące dla młodzieży.

Wśród zajęć były m.in. przedmioty ścisłe, ale także języki obce czy informatyka. Szkoły, które zorganizowały najciekawsze zajęcia miały szansę na dodatkową nagrodę – pokrycie kosztów wakacyjnego wyjazdu dla swojej młodzieży. Jak widać wiele szkół sprostało temu wyzwaniu.

W sumie do urzędu marszałkowskiego nadesłano ponad 100 zgłoszeń. Ostatecznie komisja konkursowa wyłoniła 30 najlepszych projektów. W ten sposób każda z nagrodzonych szkół otrzyma dodatkowych 20 tys. zł na zorganizowanie letniego wypoczynku dla dzieci, które brały udział w zajęciach.

Dokąd pojedzie młodzież? O tym zadecydują wspólnie dyrektorzy szkół i sami uczniowie. Podobno niektórzy myślą o wycieczce do Włoch, na Węgry czy nad morze.

Wśród nagrodzonych są np. gimnazjaliści z Ciechanowa, którzy zorganizowali dla młodszych kolegów z podstawówek piknik naukowy.

Podczas dni otwartych szkoły gimnazjaliści skonstruowali m.in. model układu trawiennego, model jamy ustnej, przedstawili zasadę rezonansu i wiele innych ciekawych doświadczeń.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.