PARTNER PORTALU
  • BGK

600 mln zł na miasteczko studenckie

  • Przegląd prasy/Głos Wielkopolski    16 maja 2011 - 07:24
600 mln zł na miasteczko studenckie

Korty tenisowe, przedszkole dla dzieci, a może nawet całoroczne lodowisko i minibusy na energię słoneczną – to wszystko mogą mieć studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.
Za dwa tygodnie na Morasku zostanie wmurowany kamień węgielny pod budowę Wielkopolskiego Centrum Zaawansowanych Technologii – pisze „Głos Wielkopolski”.

Jest to inwestycja finansowana z dotacji Unii Europejskiej, podobnie jak budowane już Międzyuczelniane Centrum Nanobiomedyczne, ale oba centra także wchodzą w skład ogromnego kompleksu, jakim wkrótce stanie się kampus na północnym krańcu miasta.

Dzięki dotacjom z budżetu państwa (program wieloletni na lata 2004-2011, przedłużony do 2015 r.) w wysokości 500 mln zł i 100 milionom z kasy uniwersytetu, wizja budowy kampusu z lat 70. wreszcie się spełnia.

Kampus Morasko ma powierzchnię ok. 160 hektarów. Zabudowana pozostanie jedynie jej część. Domy akademickie, dla 800 – 1000 studentów, mają być nowoczesne, w całości przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Powstaną kluby, korty, boisko z terenem przeznaczonym dla sportów lekkoatletycznych a może nawet całoroczne lodowisko.

W kampusie wybudowane zostaną szlaki komunikacyjne i parkingi, na które przeznacza się około 40 mln zł – informuje „Głos Wielkopolski”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.