PARTNER PORTALU
  • BGK

62 mln zł dla szkół

  • PAP    12 stycznia 2011 - 20:57

62 mln zł unijnego wsparcia na organizację zajęć pozalekcyjnych oraz poprawę bazy dydaktycznej mają do wykorzystania śląskie szkoły podstawowe do 2013 r. Środki pochodzą z programu operacyjnego "Kapitał Ludzki".




W środę w gmachu Sejmu Śląskiego przedstawiciele instytucji prowadzących szkoły podstawowe - zarówno publiczne, jak i niepubliczne - a także ich dyrektorzy i nauczyciele brali udział w konferencji na temat indywidualizacji nauczania i wychowania najmłodszych uczniów. Tego dotyczy jedna z części programu "Kapitał Ludzki".

Do 2013 r. woj. śląskie ma na te cele do wykorzystania 61,9 mln zł. Pieniądze będą przeznaczone na organizację zajęć dodatkowych dla dzieci szczególnie uzdolnionych lub dzieci z dysfunkcjami w pierwszych trzech klasach szkoły podstawowej, a także na dostosowanie bazy dydaktycznej.

Unijna pomoc w ramach programu "Kapitał Ludzki" może objąć 1228 szkół podstawowych w regionie. Realizacja tych projektów wspomoże placówki w realizacji nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego wypracowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wymaga ona wdrożenia przez szkoły kompleksowego programu edukacyjnego, uwzględniającego indywidualną pracę z dzieckiem w celu wspierania jego osobistego rozwoju.

Środową konferencję zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, który pośredniczy w realizacji programu. Obrady otworzył wicemarszałek woj. śląskiego, Mariusz Kleszczewski.

Wkrótce mają się odbyć trzy spotkania szkoleniowo-warsztatowe, podczas których przedstawiciele instytucji prowadzących szkoły podstawowe zdobędą szerszą wiedzę na temat możliwości pozyskania unijnych pieniędzy na zajęcia pozalekcyjne i poprawę bazy dydaktycznej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.