PARTNER PORTALU
  • BGK

700 szkół w programie promującym picie mleka

  • PAP    26 marca 2013 - 16:58
700 szkół w programie promującym picie mleka

Ok. 700 szkół zgłosiło się dotychczas do ogólnopolskiego programu "Mam kota na punkcie mleka", promującego spożywanie mleka i jego przetworów - poinformowała we wtorek podczas konferencji prasowej dyrektor Polskiej Izby Mleka (PIM) Agnieszka Maliszewska.
Jak mówiła Maliszewska, kampania ruszyła w grudniu 2012 r. a jej organizatorzy zakładali, że w pierwszym roku zgłosi się do programu 400 szkół. Liczba zgłoszeń oznacza, że wiedza o zaletach mleka trafi do 60 tys. uczniów. Maliszewska dodała, że kampania potrwa 3 lata. Podkreśliła, że udział w programie jest całkowicie bezpłatny, a rejestracja niezwykle prosta.

Czytaj też:  Szkołom nie zabraknie mleka

Program jest skierowany głównie do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz ich rodziców i realizowany będzie głównie w szkołach, ale też w internecie. Główny cel działań promocyjnych to wytworzenie mody picia mleka. Takie zachęcanie będzie odbywało w formie lekcji edukacyjnych, jak również poprzez konkursy, gry, quizy itp.

Symbolem kampanii jest różowy kot, który ma się pozytywnie kojarzyć z mlekiem.

Edukowane będą nie tylko dzieci, ale także rodzice i nauczyciele, gdyż Polska jest "na szarym końcu" pod względem konsumpcji mleka. W 2011 r. spożycie mleka w Polsce wyniosło 193 litry na osobę, czyli było o ok. 100 litrów mniej, niż przeciętnie w krajach UE.

Kampania ma podkreślać walory mleka i jego przetworów, jako źródła wapnia, białka i witamin potrzebnych w utrzymaniu zdrowych kości i zębów oraz w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Według dietetyków, dorośli powinni pić co najmniej dwie szklanki mleka dziennie, które można zastąpić jogurtem lub serami. Dzieciom zaś zaleca się picie 3-4 szklanek mleka dziennie.

Fundusz kampanii wynosi 2,4 mln euro, połowa tej kwoty to dofinansowanie z funduszy unijnych, reszta środków pochodzi z Funduszu Promocji Mleka (20 proc.) oraz od Agencji Rynku Rolnego (30 proc.). W kampanii uczestniczy oprócz ARR także Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.