PARTNER PORTALU
  • BGK

80 tys. na edukację w Toruniu

  • AT    2 lutego 2013 - 13:35
80 tys. na edukację w Toruniu

Dzięki pomocy finansowej samorządu 13 toruńskich organizacji pozarządowych zrealizuje 13 projektów z zakresu edukacji i wychowania. W roku 2013 na ten cel przeznaczono 80 tysięcy złotych. To o ponad jedną czwartą więcej niż w roku ubiegłym.
Na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, 29 listopada 2012 r. prezydent Torunia ogłosił otwarty konkurs na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań gminy w roku 2013 w zakresie wspierania edukacji i wychowania.

Termin składania ofert na upłynął 28 grudnia 2012 roku. Organizacje pozarządowe złożyły łącznie 20 ofert. Z przyczyn formalnych z dalszego postępowania komisja konkursowa odrzuciła pięć ofert, a dwie przekazała do innych wydziałów.

- W roku 2013 na realizację zaproponowanych przez organizacje pozarządowe projektów w obszarze wspierania edukacji i wychowania zarezerwowano aż 80 tys. zł. To o 25 tys. więcej niż w roku ubiegłym - mówi prezydent Torunia Michał Zaleski. - Otwarty konkurs na zadania z tego zakresu ogłosiliśmy 29 listopada 2012 r. Termin minął 28 grudnia. Organizacje pozarządowe złożyły łącznie 20 ofert. Z przyczyn formalnych z dalszego postępowania komisja konkursowa odrzuciła pięć ofert, a dwie przekazała do innych wydziałów. Pozostałe 13 ofert zostało ocenionych pozytywnie i uzyskało dotacje.

- O dofinansowanie ubiegały się organizacje, które od lat współpracują z Wydziałem Edukacji oraz cztery nowe podmioty. Pięć projektów dotyczy organizacji wypoczynku dla dzieci młodzieży, tyle samo rozwijania zainteresowań i uzdolnień, a jeden projekt - Fundacji Edukacji Społecznej „Kuźnia" - skierowany jest do uczniów szczególnie uzdolnionych - wylicza Danuta Samsel z Wydziału edukacji Urzędu Miasta Torunia.

- Cennym przedsięwzięciem jest także realizowany od kilku lat przez Fundację Generał Elżbiety Zawackiej Archiwum I Muzeum Pomorskie Armii Krajowej Oraz Wojskowej Służby Polek projekt pt. "Patriotyzm. Warsztaty i prelekcje historyczne dla dzieci i młodzieży. Edycja 2013" - dodaje.

Wykaz projektów, które uzyskały dotację tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.