PARTNER PORTALU
  • BGK

„Elektronik” z dofinansowaniem

  • www.esosnowiec.pl (IK)    12 kwietnia 2012 - 11:22
„Elektronik” z dofinansowaniem

Sosnowiecki Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych przy ul. Jagiellońskiej do końca przyszłego roku przejdzie gruntowną termomodernizację. Wszystko dzięki dofinansowaniu około 8 mln zł.
Budynek Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu (zabierz głos/oceń prezydenta), nazywanego popularnie „Elektronikiem”, już od dawna wymaga prac termomodernizacyjnych. Dyrekcja placówki i władze Sosnowca od pewnego czasu starały się o uzyskanie dofinansowania na prace remontowe w szkole, jednak dotychczas placówka wciąż znajdowała się na liście rezerwowej. Z ostatnich informacji wynika, że tym razem „Elektronik” otrzyma dofinansowanie.

Będzie ono pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (zabierz głos/oceń marszałka) na lata 2007 – 2013 Priorytet Środowisko Działanie 5.3. Czyste powietrze i odnawialne źródła energii. Zakres planowanych robót jest bardzo szeroki. W ramach prac zostanie wymieniona stolarka okienna, ocieplone zostaną dachy i ściany zewnętrzne budynku. Oprócz tego planowana jest przebudowa instalacji c.o., ciepłej wody, zasilania elektrycznego i instalacji odgromowej. Powstanie zmodernizowany system zarządzania energią i wentylacji mechanicznej.

Koszt całej termomodernizacji wyniesie blisko 11 mln zł z czego 85 proc. kosztów zostanie pokrytych przez dofinansowanie z RPO. Termin zakończenia prac planowany jest na koniec przyszłego roku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.