PARTNER PORTALU
  • BGK

85 mln z rezerwy na edukację przedszkolną

  • AW    7 lutego 2012 - 15:00
85 mln z rezerwy na edukację przedszkolną

Na przełomie marca i kwietnia zostaną ogłoszone pierwsze konkursy w ramach rezerwy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w województwie kujawsko-pomorskim. Do podziału na przedszkolne projekty jest 85 mln zł.
Pierwsze z cyklu zorganizowanych przez Urząd Marszałkowski tegorocznych spotkań z potencjalnymi beneficjentami Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki odbyło się we wtorek w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu. Celem jest przygotowanie zainteresowanych podmiotów do aplikowania o środki służące poszerzaniu lokalnej oferty edukacji przedszkolnej w 2012 roku.

Jak podaje urząd marszałkowski, na projekty służące rozwojowi edukacji na poziomie przedszkolnym przeznaczamy w tym roku w ramach PO KL 85 milionów złotych.

- To środki pozyskane z krajowej rezerwy wykonania, nasz bonus za sprawne wdrażanie programu w latach poprzednich. Zależy nam, by trafiły tam, gdzie są najbardziej potrzebne, służąc tworzeniu nowych przedszkoli na terenach gdzie wciąż jest ich zbyt mało, nowych miejsc w istniejących już placówkach oraz na tworzenie warunków dla pełniejszego niż dotychczas udziału w edukacji przedszkolnej niepełnosprawnych dzieci - podkreśla marszałek Piotr Całbecki (sprawdź jego notowania/zabierz głos).  

Pieniądze zostaną rozdysponowane w następujący sposób:

  - 35 mln złotych w konkursie adresowanym do gmin, w których wskaźnik upowszechnienia edukacji przedszkolnej jest najniższy;
  - 30 mln złotych w konkursie dotyczącym rozwoju istniejących placówek;
  - 20 mln złotych w konkursie dotyczącym wsparcia edukacji przedszkolnej niepełnosprawnych dzieci.

Pierwsze konkursy zostaną ogłoszone na przełomie marca i kwietnia. Jako przykład dotychczasowych dobrych praktyk w dziedzinie upowszechniania edukacji na poziomie przedszkolnym.tych ostatnich może posłużyć realizowany w Toruniu, Aleksandrowie Kujawskim, Kowalewie Pomorskim i Mlewie w powiecie golubsko-dobrzyńskim program „Mały artysta na wsi i w mieście”. W części artystycznej spotkania biorą udział jego uczestnicy, dzieci z niepublicznego przedszkola Bim-Bam-Bino w Toruniu, które zaprezentują etiudy teatralne według własnych scenariuszy.  

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.