PARTNER PORTALU
  • BGK

88 śląskich szkół chce być radosnymi

  • PAP    25 stycznia 2013 - 17:00
88 śląskich szkół chce być radosnymi

88 szkół podstawowych z województwa śląskiego zgłosiło się do piątej edycji rządowego programu "Radosna szkoła" - poinformował w piątek wicekurator Dariusz Wilczak ze Śląskiego Kuratorium Oświaty. Z programu skorzystało dotąd ponad 1060 placówek.
O pieniądze na pomoce dydaktyczne ubiegają się 33 szkoły z 18. gmin województwa śląskiego; wnioski o dotację do placów zabaw złożyło 55 placówek z 26. jednostek samorządowych.

Czytaj też: Radosna szkoła potrzebuje pomocy

Dotąd w ok. 1060 szkół podstawowych województwa śląskiego powstały kąciki - miejsca zabaw dla sześciolatków oraz place zabaw. Pod względem liczby szkolnych kącików przodują powiaty częstochowski - 68 i żywiecki - 70. Największą aktywnością przy budowie placów zabaw, wykazały się: Katowice - 19, Zabrze - 18.

Rządowy program "Radosna szkoła" realizowany jest w latach 2009-2014; jego podstawowym celem jest zapewnienie bezpiecznych warunków nauki, wychowania i zabawy dzieciom w klasach 1-3 szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia.

Na wyposażenie kącików zabaw w pomoce dydaktyczne, każda szkoła, w zależności od liczby uczniów w klasach 1-3 może otrzymać pomoc w wysokości 6 lub 12 tys. zł. Na budowę lub modernizację placu pomoc z budżetu państwa wyniesie od ponad 63 tys. zł do ponad 115 tys. zł.

W przypadku dofinansowania do placu zabaw, organy prowadzące szkoły są zobowiązane wykazać finansowy wkład własny w wysokości 50 proc. kosztów tej inwestycji, natomiast koszt zakupu pomocy dydaktycznych jest finansowany w 100 proc. z budżetu państwa.

Na realizację programu w 2013 roku przeznaczono 234 mln zł do podziału pomiędzy wszystkie województwa. Środki zostaną podzielone - jak poinformował resort edukacji - po nadesłaniu zgłoszeń ze wszystkich województw.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.