PARTNER PORTALU
  • BGK

9,5 mln zł na zajęcia dla uzdolnionej młodzieży

  • PAP    16 kwietnia 2012 - 13:32
9,5 mln zł na zajęcia dla uzdolnionej młodzieży

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie ogłosił konkurs dla organów prowadzących szkoły podstawowe.
W jego ramach mogą być składane projekty dotyczące m.in. organizacji dodatkowych zajęć dla uzdolnionej młodzieży. Do rozdysponowania jest 9,5 mln zł.

Jak poinformowała Monika Zając z rzeszowskiego(zabierz głos/oceń prezydenta) urzędu pracy projekty można składać od poniedziałku do końca maja w siedzibie urzędu.

Wyjaśniła, że beneficjenci mogą otrzymać dofinansowanie na prowadzenie zajęć dodatkowych rozwijających zainteresowania uczniów uzdolnionych, ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno–przyrodniczych.

„Pieniądze mogą być również przeznaczone na zajęcia dla dzieci, które mają trudności z matematyką, czytaniem, pisaniem, a także zagrożonych dysleksją. Finansowanie projektu obejmuje m.in. zajęcia logopedyczne, socjoterapeutyczne, psychoedukacyjne, terapeutyczne – np. hipoterapię, muzykoterapię, dogoterapię, gimnastykę korekcyjną dla dzieci z wadami postawy” – podkreśliła Zając.

W ramach składanych projektów organy prowadzące szkoły podstawowe mogą również doposażyć placówki w materiały dydaktyczne i specjalistyczny sprzęt, m.in. oprogramowanie oraz pakiety do diagnozowania i korygowania dysfunkcji takich jak wady wymowy, dysleksja, wady postawy czy zaburzenia koordynacji ruchowej.

Zając poinformowała, że dla przyszłych beneficjentów urząd przygotował spotkania informacyjne, na których przedstawione zostaną szczegółowo zasady naboru. Spotkania takie odbędą się m.in. w Sanoku, Krośnie (zabierz głos/oceń prezydenta) i Jarosławiu.

W ramach konkursu do rozdysponowania jest kwota 9,5 mln złotych pochodząca z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.