Absolutorium w Świętokrzyskim

Sejmik Województwa Świętokrzyskiego przy pięciu głosach wstrzymujących się udzielił zarządowi województwa absolutorium i przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu na rok 2009.
Radni jednogłośnie przyjęli też uchwałę dotyczącą utworzenia Funduszu Pożyczkowego Województwa Świętokrzyskiego spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Kielcach i objęcia przez Województwo udziałów w tej spółce.

Uchwalono też dwa programy: „Program rozwoju bazy sportowej na 2010 r. i lata następne w województwie świętokrzyskim” oraz „Świętokrzyski Program Wspierania Rozwoju Edukacji w 2010 r.”.

Przed obradami przewodniczący Sejmiku Tadeusz Kowalczyk oraz marszałek Adam Jarubas wręczyli nominacje stypendialne dla najbardziej uzdolnionych sportowców w kategoriach młodzieżowych.

Samorząd Województwa przyznał w tym roku 64 sportowcom stypendia w wysokości od 300 do 550 zł. miesięcznie. Otrzymają je złoci medaliści Mistrzostw Polski oraz medaliści Mistrzostw Europy i Świata w kategoriach juniora młodszego, juniora i młodzieżowca. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE