PARTNER PORTALU
 • BGK

Agresja i niski poziom nauczania w gimnazjach

 • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    15 grudnia 2011 - 07:27
Agresja i niski poziom nauczania w gimnazjach

Kuratorzy dostrzegli w gimnazjach nowy problem: uczniowie uzyskują niższe wyniki na egzaminie w porównaniu z tymi, które osiągnęli na teście szóstoklasisty.
Co szwankuje? Wszystko. Słabo został oceniony zorganizowany charakter zajęć edukacyjnych oraz współpraca z rodzicami. Jednak głównym problemem jest agresja. Nauczycielom trudno opanować charakter dojrzewających młodych ludzi – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Szkoły chorują już od przedszkola

Są też problemy edukacyjne. Potwierdzają to wyniki egzaminu gimnazjalnego. W tym i w ubiegłym roku średni wynik uczniów z części matematyczno-przyrodniczej wynosił mniej niż połowę możliwych do zdobycia punktów. Nieco lepiej wypadła część humanistyczna, ale i tu średni wynik wyniósł odpowiednio 50 i 60 proc. z maksymalnej liczby punktów.

Straty w edukacji gimnazjalnej bardzo trudno odrobić w liceach. Wyniki tych zaniedbań wychodzą w końcu na egzaminach maturalnych i potem w szkołach wyższych. Dlatego coraz częściej pojawiają się zalecenia ekspertów, by gimnazja połączyć z liceami, ale MEN nie ma pieniędzy na przeprowadzenie takiej operacji – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (7)

 • Michał, 2011-12-16 08:00:24

  W ogóle TEN kryzys w szkolnictwie to katastrofa,jak w filmach kategorii D !! Czy tak musi być? Czy nie lepiej,zamiast telewizji pooglądać gwiazdy,prawdaż?
 • TeleVidzN, 2011-12-15 22:47:13

  Dzieciaki za dużo oglądają filmów katastroficznych, kryminalnych pełnych przemocy potem przynoszą to do szkoły i są tego efekty!
 • N.NIE BO, 2011-12-15 22:22:10

  WSZYSTKO TRZEBA ZROZUMIEĆ !! SZCZEGÓLNIE ,JAK SIĘ NIE MA PRAW TYLKO SAME OBOWIĄZKI!!ok