Agresja i niski poziom nauczania w gimnazjach

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 15-12-2011
  • drukuj
Kuratorzy dostrzegli w gimnazjach nowy problem: uczniowie uzyskują niższe wyniki na egzaminie w porównaniu z tymi, które osiągnęli na teście szóstoklasisty.
Agresja i niski poziom nauczania w gimnazjach

Co szwankuje? Wszystko. Słabo został oceniony zorganizowany charakter zajęć edukacyjnych oraz współpraca z rodzicami. Jednak głównym problemem jest agresja. Nauczycielom trudno opanować charakter dojrzewających młodych ludzi – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Szkoły chorują już od przedszkola

Są też problemy edukacyjne. Potwierdzają to wyniki egzaminu gimnazjalnego. W tym i w ubiegłym roku średni wynik uczniów z części matematyczno-przyrodniczej wynosił mniej niż połowę możliwych do zdobycia punktów. Nieco lepiej wypadła część humanistyczna, ale i tu średni wynik wyniósł odpowiednio 50 i 60 proc. z maksymalnej liczby punktów.

Straty w edukacji gimnazjalnej bardzo trudno odrobić w liceach. Wyniki tych zaniedbań wychodzą w końcu na egzaminach maturalnych i potem w szkołach wyższych. Dlatego coraz częściej pojawiają się zalecenia ekspertów, by gimnazja połączyć z liceami, ale MEN nie ma pieniędzy na przeprowadzenie takiej operacji – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (7)ZOBACZ WSZYSTKIE

W ogóle TEN kryzys w szkolnictwie to katastrofa,jak w filmach kategorii D !! Czy tak musi być? Czy nie lepiej,zamiast telewizji pooglądać gwiazdy,prawdaż?

Michał, 2011-12-16 08:00:24 odpowiedz

Dzieciaki za dużo oglądają filmów katastroficznych, kryminalnych pełnych przemocy potem przynoszą to do szkoły i są tego efekty!

TeleVidzN, 2011-12-15 22:47:13 odpowiedz

WSZYSTKO TRZEBA ZROZUMIEĆ !! SZCZEGÓLNIE ,JAK SIĘ NIE MA PRAW TYLKO SAME OBOWIĄZKI!!ok

N.NIE BO, 2011-12-15 22:22:10 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE