PARTNER PORTALU
  • BGK

Akademia dla skarbników i sekretarzy

  • AW    24 stycznia 2011 - 07:44

Do 16 lutego trwa nabór do II edycji Akademii Liderów Samorządowych. Akademia to studia podyplomowe, które m.in. pogłębiają wiedzę prawniczą oraz doskonalą umiejętności menedżerskie przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.
Zgodnie ze stanowiskiem Komisji Europejskiej tegoroczna edycja skierowana jest wyłącznie do sekretarzy oraz skarbników jednostek samorządu terytorialnego.

Przewiduje się, że 70% uczestników Akademii Liderów będzie pochodzić z gmin wiejskich oraz miejsko-wiejskich, natomiast 30% z gmin miejskich, miast na prawach powiatu, powiatów oraz samorządów województw. Z danej jednostki samorządu terytorialnego wybrane zostaną maksymalnie po dwie osoby.

Warunkiem niezbędnym jest przesłanie na adres: akademia.liderow@mswia.gov.pl  maila z imieniem, nazwiskiem oraz pełnioną funkcją w jednostce samorządu terytorialnego. W odpowiedzi przesłany zostanie elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić on-line. Data i godzina wpływu formularza będzie decydowała o kolejności przyjęcia do Akademii Liderów Samorządowych.

Projekt realizowany jest podobnie jak w poprzedniej edycji, w czterech miastach we współpracy z trzema uczelniami wyższymi: Uniwersytetem Warszawskim, Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu wraz z Wydziałem Zamiejscowym w Chorzowie oraz Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu.

Zajęcia odbywać się będą w Warszawie (40 miejsc), Poznaniu (40 miejsc), Toruniu (40 miejsc), Chorzowie (40 miejsc).

Tegoroczna edycja przewiduje 150 godzin dydaktycznych. Słuchacze w ramach studiów będą mogli pogłębić swoją wiedzę między innymi z zagadnień prawnych oraz obsługi klienta ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Metal, 2011-01-24 10:32:22

    Szkoda, że nie ma szerszej oferty - bo inni też powinni się podszkolić !