PARTNER PORTALU
  • BGK

Akademia Lokalnej Polityki Publicznej zaprasza na bezpłatne warsztaty

  • PAP    10 lutego 2014 - 20:04
Akademia Lokalnej Polityki Publicznej zaprasza na bezpłatne warsztaty

Akademia partycypacji zaprasza przedstawicieli samorządów województwa mazowieckiego. Już w marcu w Płocku, Radomiu i Warszawie będzie można skorzystać z doświadczeń projektu Decydujmy razem podczas bezpłatnych warsztatów i wizyty studyjnej. ALLP w woj. mazowieckim to przedostatnie szkolenia w ramach projektu. Ostatnie odbędą się w maju w woj. łódzkim.
Wszyscy pracownicy gmin i powiatów, których zakres kompetencji pokrywa się z 4 obszarami polityki: zrównoważonego rozwoju, przedsiębiorczości,  zatrudnienia i integracji społecznej mogą jeszcze skorzystać z możliwości poszerzenia swojej wiedzy na temat: diagnozowania problemów społecznych, tworzenia i wdrażania programów i strategii, dobrego planowania, aktywizowania społeczności lokalnej czy sposobów animowania procesów partycypacyjnych.

Podczas Akademii uczestnicy będą mieli okazję spotkać się  z wybitnymi specjalistami, praktykami oraz twórcami wielu publikacji na temat partycypacji, skonsultować własne strategie programów z trenerem, wymienić doświadczenia z uczestnikami, poznać dobre praktyki projektowe i otrzymać publikacje pomocne w dalszych zmaganiach z partycypacją.

Terminy i tematy akademii w mazowieckim:
- 11-12 marca 2014 w Płocku warsztaty z zakresu Przedsiębiorczości i Zatrudnienia zatytułowane „Lokalne programy wspierania przedsiębiorczości i zatrudnienia”,

- 13-14 marca 2014 w Radomiu warsztaty z zakresu Zrównoważonego Rozwoju zatytułowane „Strategiczne planowanie zrównoważonego rozwoju w jednostkach samorządu lokalnego”,

- 20-21 marca 2014 w Warszawie warsztaty z zakresu Integracji Społecznej zatytułowane „Nowoczesny samorząd: Budowanie wizerunku samorządu poprzez rozwiązywanie problemów społecznych”.

Poznanie metod partycypacyjnego tworzenia i wdrażania strategii i programów lokalnych, wiedza o dobrych  praktykach w tym zakresie, umiejętność prowadzenia konsultacji i pisania skutecznych strategii – znajomość  tych zagadnień staje się coraz bardziej istotna dla nowoczesnych samorządów, a działania partycypacyjne będą ważnym elementem nowej perspektywy budżetowej 2014-2020.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.