PARTNER PORTALU
  • BGK

Akademia Samorządowa II

  • MSWiA    17 lutego 2011 - 22:44

Zakończył się nabór do II edycji Akademii Liderów Samorządowych. Od początku rekrutacji tj. od 20 stycznia br. zgłosiło się blisko 450 chętnych. Ostateczne listy osób, które zostały przyjęte do ALS będą ogłoszone 28 lutego.
Rekrutacja do II edycji Akademii Liderów Samorządowych trwała do 16 lutego, a o przyjęciu decydowała między innymi kolejność zgłoszeń. Ogółem przewidziano udział 160 słuchaczy z co najmniej 80 jednostek samorządu terytorialnego.  Zgodnie ze stanowiskiem Komisji Europejskiej tegoroczna edycja ALS skierowana jest wyłącznie do sekretarzy oraz skarbników jednostek samorządu terytorialnego.

Aktualnie trwa weryfikacja przesłanych zgłoszeń. Listy przyjętych osób zostaną opublikowane 28 lutego br. na stronie www.administracja.mswia.gov.pl

Zgodnie z ogłoszonymi kryteriami 70% uczestników Akademii Liderów będzie pochodzić z gmin wiejskich oraz miejsko-wiejskich, natomiast 30% z gmin miejskich, miast na prawach powiatu, powiatów oraz samorządów województw. Z danej jednostki samorządu terytorialnego wybrane zostaną maksymalnie po dwie osoby.

Projekt realizowany jest podobnie jak w poprzedniej edycji, w czterech miastach we współpracy z trzema uczelniami wyższymi: Uniwersytetem Warszawskim, Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu wraz z Wydziałem Zamiejscowym w Chorzowie oraz Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu.

Zajęcia odbywać się będą w Warszawie (40 miejsc), Poznaniu (40 miejsc), Toruniu (40 miejsc), Chorzowie (40 miejsc).

Tegoroczna edycja przewiduje 150 godzin dydaktycznych. Słuchacze w ramach studiów będą mogli pogłębić swoją wiedzę między innymi z zagadnień prawnych oraz obsługi klienta, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kolejne edycje Akademii Liderów Samorządowych będą się odbywały co roku, włącznie do 2014 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.