PARTNER PORTALU
  • BGK

Akademia Sztuki w Szczecinie

  • PAP    18 marca 2010 - 20:25

W Szczecinie powstanie Akademia Sztuki - zdecydował w czwartek Sejm, uchwalając ustawę powołującą nową uczelnię publiczną, która będzie kształcić m.in. w zakresie sztuk muzycznych, plastycznych i teatralnych oraz w zakresie nauk humanistycznych.
Za powołaniem nowej uczelni głosowało 423 posłów, nikt nie był przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Nowa uczelnia powstanie z nowym rokiem akademickim 2010/2011 z połączenia szczecińskiej filii Akademii Muzycznej w Poznaniu - Wydziału Edukacji Muzycznej oraz Katedry Edukacji Artystycznej Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Jednocześnie samorozwiązaniu ulegnie Wyższa Szkoła Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Obecnie na tych uczelniach kształci się 500 studentów na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

W Akademii Sztuki mają być utworzone trzy wydziały: wydział sztuk wizualnych, wydział instrumentalny oraz wydział teorii, wokalistyki i edukacji artystycznej. Planuje się prowadzenie takich kierunków studiów jak: architektura wnętrz, grafika, nowe media, dyrygentura, instrumentalistyka (w tym specjalność muzyka jazzowa), wokalistyka (w tym wokalistyka jazzowa), kompozycja i teoria muzyki, wiedza o teatrze (specjalność animacja teatralna), edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych i edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej.

Inicjatywa powstania nowej uczelni wyszła ze środowisk artystycznych i akademickich ziemi zachodniopomorskiej. Ustawa o powołaniu Akademii Sztuki w Szczecinie trafi teraz do Senatu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.