PARTNER PORTALU
  • BGK

Akademia Sztuki zostanie wyremontowana

  • BB    28 lipca 2011 - 04:34
Akademia Sztuki zostanie wyremontowana

Siedziba Akademii Sztuki przy placu Orła Białego 2 – Pałac pod Globusem w Szczecinie zostanie wyremontowana, przy wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego, które udzieliło dotacji na ten cel wysokości 675 000 zł.
Realizacja zadania pn. „Dotacja celowa dla Akademii Sztuki w Szczecinie na cele dydaktyczne, w tym na prace remontowe” polega na przekazaniu dotacji celowej na remont siedziby uczelni w wysokości 675 000 zł.

W harmonogramie prac znalazły się usługi projektowe obejmujące projekty architektoniczno-budowlane i  techniczne poszczególnych fragmentów budynku oraz przygotowanie materiałów do przetargu na prace projektowe planowane na rok 2012.

Wśród prac remontowych planowane są: malowanie ścian i sufitów wybranych pomieszczeń, renowacje podłóg, dostosowanie instalacji elektrycznej, montaż drzwi na małym dziedzińcu.

Z puli 675 00 zł, 200 000 zł zostanie przeznaczone na adaptację pomieszczeń na MEDIAtekę, czyli multimedialną Bibliotekę Akademii Sztuki. Będzie to multimedialny system biblioteczno-informacyjny ukierunkowany na wspieranie edukacji akademickiej XXI wieku, oparty o tradycyjny księgozbiór, wzbogacony o filmy DVD, pliki i płyty muzyczne, książki w wersji elektronicznej.

Organizacja MEDIAateki Akademii Sztuki jest przedsięwzięciem rozpisanym na 4 lata. W roku 2011 realizowane będą podstawowe działania związane z remontem pomieszczeń. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.