PARTNER PORTALU
  • BGK

Akcja „Podarujmy lato dzieciom ze Wschodu”

  • PAP    16 lipca 2013 - 15:58
Akcja „Podarujmy lato dzieciom ze Wschodu”

Ponad 140 młodych Polaków z Ukrainy, Białorusi, Litwy i Rosji przyjechało do Krakowa w ramach akcji „Podarujmy lato dzieciom ze Wschodu”. Będą przez tydzień poznawać polską tradycję i kulturę, zwiedzać zabytki i atrakcje Małopolski.
Jak poinformował we wtorek przewodniczący komitetu honorowego akcji Kazimierz Barczyk, akcją objęto najuboższe dzieci z polskich rodzin kultywujących tradycje, obyczaje i język kraju ich przodków. W tym roku po raz pierwszy są wśród nich najmłodsi Polacy z Moskwy.

„Już po raz 14., dzięki wsparciu MSZ, samorządu województwa małopolskiego i darczyńców prywatnych zorganizowany został dla nich wakacyjny pobyt w królewskim Krakowie, miejscu najbliższym sercu wszystkich Polaków" - zaznaczył Barczyk.

Podczas 10-dniowego pobytu w Krakowie dzieci w wieku 8-15 lat zwiedzą Wawel, Kazimierz, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Odwiedzą też ciekawe miejsca w Małopolsce: Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Wieliczkę. Organizatorzy przygotowali także inne atrakcje: wyjścia do kina, parku wodnego, parku miniatur, wizytę w zoo.

Akcja „Podarujmy lato dzieciom ze Wschodu" zorganizowana została po raz 14. przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski. We wszystkich dotychczasowych jej edycjach uczestniczyło w sumie prawie 1,5 tysiąca polskich dzieci ze Wschodu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • krzyciel, 2013-07-19 08:57:43

    A dla ilu polskich dzieci z Polski zorganizowano podobne wakacje? Ja nie mam nic przeciwko temu, żeby wspierać Polaków mieszkających poza granicami naszego kraju (zwłaszcza tych, którzy są tam nie z własnej woli). Ale polskie władze - w tym samorządowe - powinny zadbać przede wszystkim o zaspokojeni...e potrzeb mieszkańców Polski. Czy w województwie małopolskim nie ma biednych dzieci, dla których można by zorganizować wyjazd np. nad morze? A MSZ powinien zatroszczyć się bardziej o pozycję Polski za granicą (żeby np. Izrael nie dyktował nam, jakie mamy przyjmować ustawy) niż o wakacyjny wypoczynek dla dzieci z byłych republik ZSRR.  rozwiń
  • koralik, 2013-07-18 22:57:36

    zadbajmy o nasze dzieci coraz wiecej polskich dzieci nie-stety nigdzie nie wyjedzie bo sa biedni