PARTNER PORTALU
  • BGK

Akcja flaga na samochód w Tarnowie

  • PAP    29 kwietnia 2011 - 09:52
Akcja flaga na samochód w Tarnowie

Trzy tysiące małych flag, przystosowanych do umocowania na samochodowej antenie, przygotował dla chętnych z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Urząd Miasta w Tarnowie.
- Tarnowska akcja „Flaga na samochód” jest jedynym wydarzeniem tego typu w Polsce – twierdzi rzeczniczka prezydenta Tarnowa Dorota Kunc-Pławecka.

W tym roku akcja, organizowana poprzednio w listopadzie z okazji Święta Niepodległości, przeprowadzona zostanie w Tarnowie także w maju.

„Powodów do świętowania i wyeksponowania tego symbolu polskości jest wiele: 1 maja to przecież beatyfikacja Jana Pawła II, następnego dnia przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej, 3 maja to Święto Konstytucji 3 Maja” – powiedziała rzeczniczka.

Flagi na samochód można odbierać w Tarnowskim Centrum Informacji przy Rynku 7 oraz w Biurze Obsługi Mieszkańców urzędu miasta przy ul. Nowej 4.

Dzień Flagi obchodzony jest w Polsce od 2004 roku. Święto zostało wprowadzone nowelą ustawy z 20 lutego 2004 roku o godle, barwach i hymnie Rzeczpospolitej.

Święto ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Jednocześnie 2 maja jest obchodzony jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.