PARTNER PORTALU
  • BGK

Akcja "Jeździmy z głową...w kasku" w Lubuskiem od poniedziałku

  • PAP    20 marca 2011 - 11:45

Uczniowie szkół podstawowych z Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp. (Lubuskie) od poniedziałku wezmą udział w akcji "Jeździmy z głową...w kasku". Policjanci będą uczyć trzecioklasistów, jak bezpiecznie poruszać się rowerem po drogach.
Zajęcia z dziećmi funkcjonariusze rozpoczną w poniedziałek w zielonogórskich szkołach, a następnie w gorzowskich. 

"Wspieramy wszystkie działania, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Wiedza, którą uczniowie pozyskają z pewnością zaprocentuje w przyszłości, kiedy staną się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu, kierowcami" - powiedział rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wlkp. st. asp. Sławomir Konieczny.

Pomysłodawcą inicjatywy jest europoseł z Zielonej Góry Artur Zasada (PO), który w Parlamencie Europejskim zasiada m.in. w komisji transportu.

"Turystyka rowerowa coraz bardziej w Polsce się rozwija, ale, niestety, nadal mało osób pamięta o tym, by założyć kask. Gdy dochodzi do wypadku, rowerzyści bez odpowiedniego zabezpieczenia głowy mają dużo mniejsze szanse na przeżycie" - powiedział rzecznik prasowy europosła Artur Matyszczyk.

W ramach akcji uczniowie dostaną specjalnie zaprojektowane kaski rowerowe, ufundowane przez europosła. "Chcemy w ten sposób przyzwyczaić dzieciaki, że nie ma jazdy bez kasku" - dodał Matyszczyk.

Kartę rowerową można wyrobić od 10. roku życia.

Akcja "Jeździmy z głową...w kasku" potrwa przez miesiąc. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.