PARTNER PORTALU
  • BGK

Amerykanie uczą angielskiego w Rzeszowie

  • PAP    16 lipca 2012 - 13:20
Amerykanie uczą angielskiego w Rzeszowie

Ponad 80 osób bierze udział w 22. kursie języka angielskiego i kultury amerykańskiej organizowanym przez stowarzyszenie Pomost International, który rozpoczął się w poniedziałek w Rzeszowie.
Zajęcia prowadzi 7 nauczycieli-wolontariuszy z Buffalo w USA. Dwutygodniowy kurs potrwa do 28 lipca. Organizowany jest przez Stowarzyszenie Pomost International w Buffalo oraz Urząd Miasta Rzeszowa w ramach współpracy partnerskiej obu tych miast.

Kurs skierowany jest do osób znających język angielski przynajmniej w stopniu podstawowym – wszystkie zajęcia na kursie prowadzone są w formie warsztatów językowych wyłącznie w języku angielskim. Nauce języka towarzyszą zabawy sprzyjające poznawaniu kultury, historii i życia codziennego mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Nauczycielami są wolontariusze z USA, ludzie reprezentujący różne zawody (urzędniczka bankowa, pielęgniarka, a także nauczyciele), którzy przyjeżdżają do Rzeszowa, aby w niekonwencjonalny sposób uczyć języka angielskiego. W tegorocznej edycji kursu zajęcia prowadzi 7 nauczycieli, z których czworo już po raz kolejny przyjechało do Rzeszowa.

Do prowadzenia zajęć w Polsce przygotowywali się przez cały rok: opracowywali program kursu, metodologię i strategię szkolenia. Opracowali także podręcznik, który w formie elektronicznej został wcześniej przesłany do Rzeszowa i wydrukowany dla każdego ucznia.

Amerykanie przygotowali też i przywieźli ze sobą dla każdego pomoce naukowe i materiały szkoleniowe. Podczas pracy z podręcznikiem, zajęć konwersacyjnych i warsztatów tematycznych przekażą oni uczestnikom kursu wiedzę z różnych dziedzin życia społeczeństwa amerykańskiego, a w szczególności miasta partnerskiego Rzeszowa – Buffalo.

W programie znajdą się m.in. zajęcia poświęcone grom popularnym w USA, zarówno plenerowym, jak i w pomieszczeniach zamkniętych (np. bingo). Wszystkie te formy mają pomóc we wzajemnym poznaniu się uczestników i nauczycieli, a także kultury, historii i życia codziennego obu krajów.

Podczas dotychczasowych edycji kursu uczestnicy wspólnie z nauczycielami brali udział w spotkaniach nawiązujących m.in. do Halloween i amerykańskich świąt narodowych, organizowali bale przebierańców, występy słowno-muzyczne w języku angielskim, urodziny.

<!-- pagebreak //-->

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.