Andrzej Duda podpisał ustawy o reformie oświaty. I zaapelował do samorządów

- Ta reforma jest polskiej szkole niezbędna. Ona powinna być wprowadzona możliwe jak najszybciej. Każdy rok, gdy polskiej szkoły nie naprawiamy, jest rokiem ze stratą dla tych dzieci, tej młodzieży – mówił prezydent Andrzej Duda informując o podpisaniu ustaw o reformie oświaty (tj. ustawy o oświacie oraz przepisów wprowadzających).
Andrzej Duda podpisał ustawy o reformie oświaty. I zaapelował do samorządów
Andrzej Duda zdecydował się podpisać ustawę o reformie oświaty. (fot. twitter.com)

Jak stwierdził Andrzej Duda podczas dzisiejszego wystąpienia dla mediów jest świadom zarówno niepokoju, jaki planowane zmiany wywołują u wielu rodziców, jak też problemów jakie może nieść za sobą ich wdrożenie. Podkreślił, że konsultował się z wójtami, burmistrzami, starostami i dyrektorami szkół. Jeszcze wczoraj rozmawiał w sprawie reformy edukacji z premier Beatą Szydło i Anną Zalewską, minister edukacji narodowej. W rozmowie tej wziął udział prof. Andrzej Waśko, członek narodowej rady rozwoju.

Jak poinformował Andrzej Duda prof. Waśko został powołany na nowego prezydenckiego doradcę, który będzie współpracował z MEN w koordynowaniu wykonania tej reformy. Również w samym ministerstwie powstanie zespół ds. wdrażania reformy, który będzie monitorował sytuacje w gminach i powiatach.

- Mam wielkie oczekiwanie wobec minister edukacji i polskiego rządu, ale też względem samorządów które będą wprowadzać reformę w życie. Te oczekiwania mam również w stosunku do nauczycieli i rodziców. Ta ustawa musi być wprowadzona we współdziałaniu – podkreślał Duda. Jak stwierdził wielu wójtów i burmistrzów powiedziało mu, że są oni przygotowani na wdrażanie ustawy.

- Na pewno będą pojawiać się sytuacje, gdy wystąpią trudności i spory. Wymaga to życzliwego spojrzenia ze strony władz lokalnych oraz życzliwego i zaangażowanego podejścia ze strony kuratorów – apelował prezydent.

- Rozpoczynamy etap wdrażania dobrej reformy w oświacie. Reforma edukacji gwarantuje polskim dzieciom dobre wykształcenie, a rodzicom możliwość decydowania o polskiej szkole – stwierdziła podczas dzisiejszego wystąpienia dla mediów premier Beata Szydło. Ponownie zapewniła też, że reforma oświaty jest dobrze przygotowana.

- Nie ma powodu do obaw – zapewniła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Po co prezydentowi nowi doradcy, skoro ma obowiązek,nie pisany ,słuchać poleceń prezesa. Właściwie to powróciliśmy do ustroju jedynowładztwa absolutnego suwerena Kaczyńskiego.

wdzivny, 2017-01-12 11:09:41 odpowiedz

PAD już nie nie wciąga samorządów pokazujemy gest Kozakiewicza dla PAD

kampania przciw PAD, 2017-01-10 08:49:05 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE