PARTNER PORTALU
  • BGK

Andrzej Duda podpisał ustawy o reformie oświaty. I zaapelował do samorządów

  • MIW    9 stycznia 2017 - 15:28
Andrzej Duda podpisał ustawy o reformie oświaty. I zaapelował do samorządów
Andrzej Duda zdecydował się podpisać ustawę o reformie oświaty. (fot. twitter.com)

- Ta reforma jest polskiej szkole niezbędna. Ona powinna być wprowadzona możliwe jak najszybciej. Każdy rok, gdy polskiej szkoły nie naprawiamy, jest rokiem ze stratą dla tych dzieci, tej młodzieży – mówił prezydent Andrzej Duda informując o podpisaniu ustaw o reformie oświaty (tj. ustawy o oświacie oraz przepisów wprowadzających).
Jak stwierdził Andrzej Duda podczas dzisiejszego wystąpienia dla mediów jest świadom zarówno niepokoju, jaki planowane zmiany wywołują u wielu rodziców, jak też problemów jakie może nieść za sobą ich wdrożenie. Podkreślił, że konsultował się z wójtami, burmistrzami, starostami i dyrektorami szkół. Jeszcze wczoraj rozmawiał w sprawie reformy edukacji z premier Beatą Szydło i Anną Zalewską, minister edukacji narodowej. W rozmowie tej wziął udział prof. Andrzej Waśko, członek narodowej rady rozwoju.

Jak poinformował Andrzej Duda prof. Waśko został powołany na nowego prezydenckiego doradcę, który będzie współpracował z MEN w koordynowaniu wykonania tej reformy. Również w samym ministerstwie powstanie zespół ds. wdrażania reformy, który będzie monitorował sytuacje w gminach i powiatach.

- Mam wielkie oczekiwanie wobec minister edukacji i polskiego rządu, ale też względem samorządów które będą wprowadzać reformę w życie. Te oczekiwania mam również w stosunku do nauczycieli i rodziców. Ta ustawa musi być wprowadzona we współdziałaniu – podkreślał Duda. Jak stwierdził wielu wójtów i burmistrzów powiedziało mu, że są oni przygotowani na wdrażanie ustawy.

- Na pewno będą pojawiać się sytuacje, gdy wystąpią trudności i spory. Wymaga to życzliwego spojrzenia ze strony władz lokalnych oraz życzliwego i zaangażowanego podejścia ze strony kuratorów – apelował prezydent.

- Rozpoczynamy etap wdrażania dobrej reformy w oświacie. Reforma edukacji gwarantuje polskim dzieciom dobre wykształcenie, a rodzicom możliwość decydowania o polskiej szkole – stwierdziła podczas dzisiejszego wystąpienia dla mediów premier Beata Szydło. Ponownie zapewniła też, że reforma oświaty jest dobrze przygotowana.

- Nie ma powodu do obaw – zapewniła.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • wdzivny, 2017-01-12 11:09:41

    Po co prezydentowi nowi doradcy, skoro ma obowiązek,nie pisany ,słuchać poleceń prezesa. Właściwie to powróciliśmy do ustroju jedynowładztwa absolutnego suwerena Kaczyńskiego.
  • kampania przciw PAD, 2017-01-10 08:49:05

    PAD już nie nie wciąga samorządów pokazujemy gest Kozakiewicza dla PAD