PARTNER PORTALU
  • BGK

Angielski wyrówna szanse

  • PAP    23 września 2010 - 10:49

Ponad sto szkół z gmin wiejskich i dodatkowo 15 gimnazjów z gmin poszkodowanych w czasie tegorocznej powodzi uczestniczy w ogólnopolskim programie nauki języka angielskiego dla uczniów klas trzecich.
Program potrwa przez cały rok szkolny. Jego fundatorem jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Ma on wyrówna szanse edukacyjnych młodzieży uczącej się na wsi i ułatwić jej dostęp do placówek ponadgimnazjalnych.

W czwartej edycji programu „Youngster” uczestniczy ok. 3 tys. gimnazjalistów z 102 szkół z całej Polski i dodatkowo 15 gimnazjów z gmin popowodziowych z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego i dolnośląskiego.

Projekt skierowany jest do gmin wiejskich, które nie są najbardziej zamożne, mają nie najlepszą sytuację finansową, najwyższe bezrobocie, ale też największe wydatki socjalne, czy mieszkaniowe oraz przeznaczają najmniej środków na oświatę.

W ramach programu przewidzianych jest 90 godzin lekcyjnych angielskiego w grupach do piętnastu osób. Zajęcia te mają się różnić od tych prowadzonych w ramach zajęć dydaktycznych. Wykorzystuje się oddzielne podręczniki, czy dodatkowe pomoce dydaktyczne, jak tablice interaktywne.

Za zajęcia każdy uczeń musi zapłacić pięć złotych miesięcznie. Pieniądze tworzą budżet grupy. Będą przeznaczone na potrzeby uczniów, np. na ciepłą herbatę lub na cukierki.

Program finansowany jest całkowicie z pieniędzy fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w wysokości ponad 1,2 mln zł. W dotychczasowych edycjach z lekcji języka angielskiego skorzystało ok. 8 tys. gimnazjalistów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.