PARTNER PORTALU
  • BGK

Angielski za darmo na Śląsku

  • www.esosnowiec.pl (IK/UM)    2 kwietnia 2012 - 09:09
Angielski za darmo na Śląsku

Miasta tworzące Górnośląski Związek Metropolitalny podpisały porozumienie w sprawie zakupienia platformy e-learningowej „eProti”.
To kolejne zadanie, które przekazały do realizacji Metropolii „Silesia”, dzięki któremu prawie 160 tysięcy dzieci w wieku od 3 do 8 lat, również z Sosnowca (zabierz głos/oceń prezydenta), będzie mogło uczyć się w przedszkolach i szkołach języka angielskiego za darmo.

Kurs „eProti” to ogólnopolski projekt popularyzacji znajomości języka angielskiego wśród najmłodszych. Skierowany do dzieci w wieku od 3 do 8 lat oferuje naukę języka angielskiego poprzez Internet. Każde dziecko uczęszczające do przedszkola i szkoły w 14 miastach Metropolii Silesia otrzyma swój indywidualny login i kod dostępu, dzięki którym będzie mogło w każdej chwili, po wejściu na odpowiednią stronę internetową realizować kurs nauki języka angielskiego.

Tym samym miasta Metropolii „Silesia” przekazały do realizacji Związkowi części zadania publicznego polegającego na wspieraniu edukacji publicznej, obejmującego naukę języka angielskiego dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat, zgodnie ze swoim statutem.

Kurs eProti został stworzony przez specjalistów języka angielskiego, grafików i dydaktyków. – Skuteczność dydaktyczną oferowanego przez nas narzędzia edukacyjnego gwarantuje system tzw. nauki przez zabawę. „EProti” to zestaw atrakcyjnych gier edukacyjnych, pionierski na polskim rynku – zapewnia prezes zarządu grupy GTW, Przemysław Woźniak. Kurs zawiera w sumie 57 różnych gier edukacyjnych. -Ważne jest również to, że rodzice będą mogli monitorować postępy swoich pociech – podkreśla prezes Woźniak.

Metropolia „Silesia” przekaże nieodpłatnie poszczególnym miastom loginy upoważniające do dostępu do platformy e-learning, które z kolei dokonają ich nieodpłatnej dystrybucji wśród dzieci. Jak zapewniają przedstawiciele GZM, to niewątpliwie największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce.

W najbliższych dniach Związek podpisze umowę w sprawie zakupu całorocznego pakietu językowego platformy e-learnigowej „eProti”. Koszt całego projektu wynosi 68 tysięcy złotych. Po przeliczeniu tej kwoty przez liczbę dzieci, które będą miały dostęp do kursu, koszt jednostkowy całego projektu to zaledwie... 43 grosze. Pierwsze loginy umożliwiające dzieciom dostęp do internetowego kursu języka angielskiego powinny zostać dostarczone dzieciom w całej metropolii w drugiej połowie kwietnia br. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.