Anna Łukaszewska wybrana na kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty

Na nowego kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty została wybrana Anna Łukaszewska, która od trzech miesięcy pełniła obowiązki kuratora.
Anna Łukaszewska wybrana na kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty

Formalny akt powołania w najbliższych dniach wręczy wojewoda Ewa Mes.

„Łukaszewska została wybrana przez 11-osobową komisją, w której zasiadało po trzech przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej, wojewody i związków zawodowych, a także dwóch reprezentantów sejmiku województwa. O stanowisko kuratora ubiegało się troje kandydatów” – poinformował rzecznik wojewody Bartłomiej Michałek.

Stanowisko było nie obsadzone od marca, gdy poprzednia kurator Iwona Waszkiewicz została dyrektorem Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta w Bydgoszczy.

Anna Łukaszewska ma 47 lat. Jest nauczycielem dyplomowanym z 26-letnim stażem pedagogicznym, w tym 13-letnim w Kuratorium Oświaty.

Ukończyła studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dotyczące edukacji najmłodszych dzieci.

Zdobyła też dodatkowe kwalifikacje w zakresie zarządzania oświatą, administracji publicznej i trenera programów edukacyjnych.

Posiada różnorodne doświadczenie w oświacie, jako nauczyciel, wychowawca, doradca metodyczny, wizytator, wicekurator i p.o. kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty.

 

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU