Anna Zalewska apeluje o zorganizowanie zajęć w szkole nt. bezpieczeństwa w wakacje

Minister edukacji Anna Zalewska zaapelowała do dyrektorów szkół, by rozmawiali z uczniami, w jaki sposób bezpiecznie zachowywać się na wakacjach. Poprosiła też Rzecznika Praw Dziecka, by podczas wakacji wzmocnił prowadzony przez siebie telefon zaufania.
Anna Zalewska apeluje o zorganizowanie zajęć w szkole nt. bezpieczeństwa w wakacje
Minister edukacji wysyła dwa listy w sprawie bezpiecznych wakacji (Anna Zalewska, fot.men.gov.pl)

Minister edukacji poinformowała w poniedziałek (12 czerwca) na konferencji prasowej, że wysyła dwa listy w sprawie bezpiecznych wakacji: do dyrektorów szkół i Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

Jak powiedziała, pierwszy list jest skierowany do dyrektorów szkół. "Zwracam się z prośbą o zorganizowanie zajęć w dowolnej formie, czy to poprzez zaproszenie gościa, dzielnicowego opiekuna, komenda główna jest z nami, współpracuje z nami, czy też pogadanki po to aby uczniowie, mam nadzieję, że będą skupieni, że będą notować, zapisywać to, co nauczyciele do nich mówią" - powiedziała.

"Prosimy, aby zapoznali się po pierwsze z poradnikiem Ministerstwa Edukacji Narodowej, ale również ze wszystkimi telefonami, informacjami, dotyczącymi bezpiecznych wakacji" - zaznaczyła Zalewska.

Czytaj też: Więcej dzieci wyjedzie na wakacje

Drugi list minister edukacji narodowej skierowała do Rzecznika Praw Dziecka. "Bardzo go proszę o osobiste zaangażowanie i wzmocnienie służb sił do obsługi całodobowej telefonu zaufania - przypominam: to telefon 812 12 12" - powiedziała. "Bardzo nam zależy na tym, aby ten telefon stał się przyjacielem dzieci i młodzieży" - podkreśliła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE