PARTNER PORTALU
  • BGK

Anna Zalewska do rodziców: kontrolujcie zawartość tornistrów swoich dzieci

  • KDS    12 marca 2018 - 13:28
Anna Zalewska do rodziców: kontrolujcie zawartość tornistrów swoich dzieci
Poniedziałkowe spotkanie jest pierwszym z cyklu 12 konferencji realizowanych wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym. (fot. Twitter/Ministerstwo Edukacji Narodowej)

Chcemy zakończyć ten rok szkolny pokazaniem nowych rozwiązań, jak powinna wyglądać nowoczesna szkoła, która jest przyjazna i bezpieczna dla dzieci - mówi minister edukacji narodowej Anna Zalewska. 
Minister Zalewska wzięła udział w poniedziałek (12.03) w konferencji dotyczącej edukacji zdrowotnej w szkołach zorganizowanej w Urzędzie Wojewódzkim woj. świętokrzyskiego. Spotkanie ma na celu upowszechnianie idei programu „Szkoła Promująca Zdrowie” oraz profilaktyki wad postawy u dzieci w wieku szkolnym.

- Chcemy uwrażliwić młodych ludzi, a przede wszystkim ich rodziców na negatywne następstwa noszenia zbyt ciężkich plecaków - mówiła szefowa resortu edukacji. - Apelujemy do rodziców o kontrolowanie zawartości tornistrów ich dzieci - zaznaczała. 

Przypomniała też, że od 2009 roku jest wymóg prawny zapewnienia przez dyrektorów szkół uczniom miejsca na pozostawienie podręczników w szkole.

Poniedziałkowe spotkanie jest pierwszym z cyklu 12 konferencji realizowanych wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym.

Zbyt ciężkie plecaki to jeden z problem, na jaki wskazały wyniki analizy Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców. - Konieczne jest odejście od noszenia przez dzieci 5-8 kg na plecach każdego dnia - napisali społecznicy. 

Także małopolska kurator oświaty Barbara Nowak zaapelowała do rodziców i nauczycieli, by zwracali uwagę na ciężar plecaków dzieci. Małopolskie kuratorium oświaty zorganizowało jednocześnie w Krakowie akcję "Lekki tornister".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.