PARTNER PORTALU
 • BGK

Anna Zalewska: Matura musi być trudniejsza

 • Parlamentarny.pl    29 czerwca 2016 - 11:35
Anna Zalewska: Matura musi być trudniejsza

Matura musi być trudniejsza. Musi być inny poziom, dlatego, że chcemy kształcić ogólnie - mówiła minister edukacji Anna Zalewska (fot. MEN)

• Matura musi być trudniejsza. Musi być inny poziom, dlatego, że chcemy kształcić ogólnie - mówiła minister edukacji Anna Zalewska.
• Na ten moment, nie ma decyzji, czy egzamin po 8 klasie będzie przeprowadzany na koniec szkoły podstawowej, czy jako wstępny do liceów - dodała.
Minister w wywiadzie "Jeden na jeden" w TVN24 pytana była o egzaminy po ukończeniu 8-letniej szkoły podstawowej oraz maturę.

Stwierdziła, że na razie nie będzie zmian, jeśli chodzi o funkcjonowanie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, co, jak zaznaczyła, oznacza, że egzaminy nadal będą przeprowadzane. Zapowiedziała jednak, że zostaną inaczej ułożone.

Czytaj też: Apel do Anny Zalewskiej i MEN: Bez samorządów nie będzie reformy w oświacie

Na ten moment, jak mówiła, nie ma decyzji, czy egzamin po 8 klasie będzie przeprowadzany na koniec szkoły podstawowej, czy jako wstępny do liceów.

Czytaj więcej TUTAJ

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (4)

 • iwan, 2016-07-10 23:45:26

  Matura zaliczona i to całkiem przyzwoicie. W kwestii dalszej nauki postawiłem na bezpieczeństwo wewnętrzne na WSB, bo wydaje mi się praktyczne i mieści się w moich zainteresowaniach. Praca chociażby w służbach mundurowych zawsze się znajdzie
 • w.potega@neostrada.pl, 2016-06-29 21:16:26

  Matura ma być trudniejsza? Co to znaczy? Co i w jakim celu mamy utrudnić? Chcemy wzmocnić podziały w mało użytecznym zapamiętywaniu schematów myślowych, dziś w polskich szkołach zapamiętywanych, które szybko dezaktualizują się, gdy wiedza jest w zasięgu ręki? Te wymagania które mamy na polskich matu...rach mają się nijak do potrzeb życia w XXI wieku. Mamy w Europie najwięcej magistrów najmniej zarabiających. Zapamiętywanie wiedzy psu na butę nawet nie przydaje się. Ważne jest stawianie istotnych pytań, w zawodach analitycznych oraz sprawność psychomotoryczna i praca w zespołach w zawodach praktycznych. W realnym życiu liczą się różnego rodzaju kompetencje, w tym kompetencje współpracy, zerowe w wykonaniu ministra edukacji. To co Moskwa w 1945 roku PRL-owi narzuciła pani Zalewska kontynuuje.  rozwiń
 • mama gimnazjalistki, 2016-06-29 20:32:18

  Do BBB: zgadzam się w 100 %