PARTNER PORTALU
  • BGK

Anna Zalewska o reformie edukacji: powstanie 11,4 tys. miejsc pracy

  • pulsHr.pl    13 października 2017 - 10:35
Anna Zalewska o reformie edukacji: powstanie 11,4 tys. miejsc pracy

Mamy pierwsze dane. W związku z reformą powstanie 11,4 tys. nowych etatów. Całościowe wyniki badań udostępnimy w listopadzie - mówi Anna Zalewska, minister edukacji.
Zmiany w systemie oświaty utworzą nowe miejsca pracy. - Mamy pierwsze dane. W związku z reformą powstanie 11,4 tys. nowych etatów. Będziemy jeszcze liczyć dane z niepublicznych placówek oraz publicznych szkół, które nie są zarządzane przez samorządy. Całościowe wyniki badań udostępnimy w listopadzie – mówi Anna Zalewska.

Inne jest stanowisko Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Przypomnijmy - w poniedziałek (9 października) prezes ZNP Sławomir Broniarz podał, że w wyniku reformy edukacji pracę straciło 6,5 tys. nauczycieli (zwolniono ich lub nie przedłużono umowy o pracę), 12,7 tys. nauczycieli obniżono wymiar zatrudnienia, 5,3 tys. nauczycieli pracuje w kilku szkołach, 600 nauczycieli przeszło w stan nieczynny, a 2,3 tys. nauczycieli - na emerytury lub nauczycielskie świadczenia kompensacyjne. 

Zaznaczył, że są to dane niepełne - odnoszą się do 70 proc. jednostek samorządu terytorialnego. Pochodzą z arkuszy organizacyjnych pracy szkół i z wrześniowych aneksów do nich; pokazują stan z 30 września.

Czytaj cały tekst: 

Reforma edukacji, Anna Zalewska: Nie zlikwidujemy Karty Nauczyciela

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.