PARTNER PORTALU
  • BGK

Anna Zalewska: Reforma edukacji była potrzebna

  • PAP/AT    16 kwietnia 2018 - 09:39
Anna Zalewska: Reforma edukacji była potrzebna
Dzisiaj już prawie 90 proc. samorządów wyposażyło szkoły w szafki dla uczniów - powiedziała szefowa MEN (Anna Zalewska, fot. men.gov.pl)

Polacy dobrze ocenili reformę edukacji - powiedziała minister edukacji Anna Zalewska.
W niedzielę (15 kwietnia) na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu minister Zalewska spotkała się z mieszkańcami Brzegu, aby przedstawić efekty prac swojego resortu. Jak podkreślała, reforma systemu była konieczna i zmiana spotkała się z dobrą oceną Polaków.

Zalewska odniosła się do problemu przeciążania uczniów zbyt dużą liczbą podręczników, jakie muszą oni nosić w tornistrach. "Uczymy wciąż w jaki sposób edukować nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych, by dbali o lekkie tornistry i plecaki. Dzisiaj już prawie 90 proc. samorządów wyposażyło szkoły w szafki dla uczniów" - podkreśliła minister w rozmowie z jedną z lokalnych rozgłośni.

Czytaj też: 300 zł wyprawki szkolnej i premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka

Odnosząc się do krytyki reformy ze strony opozycji, minister zauważyła, że grożono masowymi zwolnieniami wśród nauczycieli, gdy tymczasem - jak powiedziała - w skali kraju pojawiło się kilkanaście tysięcy nowych etatów w tej grupie zawodowej.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.