Apel o rzetelne naliczanie dotacji dla przedszkoli

Stowarzyszenie Przedszkoli Niepublicznych wystosowało apel do urzędników państwowych zajmujących się naliczaniem dotacji dla przedszkoli niepublicznych o utrzymanie obecnych zasad naliczania dotacji i rzetelnym ich naliczaniu.
Apel o rzetelne naliczanie dotacji dla przedszkoli
- Przedszkola Niepubliczne są częścią systemu edukacji - działają w oparciu o takie same przepisy jak przedszkola publiczne. Przedszkola Niepubliczne również mają problemy finansowe -związane z reformą oświaty, wysokimi kosztami utrzymania nieruchomości, wzrastającymi kosztami mediów i płac, spadającą dotacją gminną, rosnącymi wymaganiami rodziców, itp. - czytamy w apelu.

Stowarzyszenie stwierdza, że dzieci uczęszczające do przedszkoli niepublicznych to dzieci, których rodzice świadomie wybrali taką ofertę, oraz te, które nie dostały się do przedszkoli publicznych z powodu braku miejsc lub z powodu braku przedszkola publicznego. Pomniejszanie dotacji dla przedszkoli niepublicznych oznacza wzrost cen dla rodziców.

Dlatego też zwraciło się się z apelem do polskich urzędników państwowych o nie dyskryminowanie prowadzących przedszkola niepubliczne, o traktowanie nas z szacunkiem należnym ludziom ciężko pracującym, o rzetelne naliczanie dotacji mając na uwadze, że te pieniądze w całości służą finansowaniu edukacji dzieci a nie trafiają do kieszeni prowadzących.

- Tylko razem, we współpracy, uwolnieni od stereotypowych poglądów na własny temat, możemy zbudować dobry system edukacji dla najmłodszych w Polsce - będący przykładem dla innych krajów Unii Europejskiej - czytamy w apelu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dobrze,że jest apel a gdzie odzew!? Nie ma...

Teofil, 2012-03-17 10:16:44 odpowiedz

W przedszkolach niepublicznych nie obowiązuje karta nauczyciela, czyli pensum i pensje są ustalane w oparciu o kodeks pracy i widzimisię właściciela. Gmina finansuje 75 % dotacji na dziecko w publicznym. W moim mieście średnia płaca nauczyciela wynosi w publicznym prawie 4 tysiące a w prywatnym okoł...o 2 tys. Niektóre gminy dawały więcej niż 75 % ale teraz z uwagi na dorzynanie gmin przez ministra Rostowskiego ograniczyły do ustawowego poziomu minimum. Zyski się mocno skurczyły i stąd ta cała awantura rozwiń

oświatowiec, 2012-03-16 19:14:09 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE