PARTNER PORTALU
  • BGK

Arkusze organizacyjne po nowemu. Minister Zalewska podpisała rozporządzenie

  • KDS    5 kwietnia 2018 - 19:26
Arkusze organizacyjne po nowemu. Minister Zalewska podpisała rozporządzenie
W dokumencie m.in. dookreślono terminy opiniowania i zatwierdzania arkuszy organizacji publicznych szkół i przedszkoli. (fot.shutterstock.com)

Nowe zasady podziału oddziału klasy I, II i III szkoły podstawowej w przypadku zwiększenia liczby uczniów danego oddziału w trakcie roku szkolnego czy obowiązek umieszczania w arkuszach organizacyjnych imion i nazwisk nauczycieli. M.in. takie zmiany wprowadza podpisane w środę (4.04) przez Annę Zalewską, minister edukacji narodowej rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli.
Jak informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, nowy dokument wprowadza zmiany w obowiązującym rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 marca 2017 r. (Dz. U. z 2017 r. poz. 649).

Resort wprowadził nowe zasady podziału oddziału klasy I, II i III szkoły podstawowej w przypadku zwiększenia liczby uczniów danego oddziału w trakcie roku szkolnego ponad liczbę uczniów określoną w przepisach nowelizowanego rozporządzenia (25 uczniów).

Pełną treść dokumentu zamieściliśmy w dziale multimedia. 

W dokumencie doprecyzowano zakres informacji, jakie powinny znaleźć się w arkuszach organizacji publicznych szkół i przedszkoli, w tym między innymi wprowadzono zasadę umieszczania w arkuszach organizacji imion i nazwisk nauczycieli.

Czytaj więcej: Ile będą kosztować podwyżki dla nauczycieli? Mamy wyliczenia miast

- Rozporządzenie wprowadza także nową regulację stwarzającą możliwość rozszerzenia nazwy publicznej szkoły i publicznego przedszkola o dodatkowe określenie wynikające z potrzeb lub oczekiwań społeczności lokalnej lub szkolnej - wskazują ministerialni urzędnicy.

Nowe przepisy wejdą w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia. Będą obowiązywały już w trakcie zbliżającego się terminu opracowywania i opiniowania arkuszy organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli na nadchodzący rok szkolny 2018/2019.

Warto przypomnieć, że już podczas konsultacji społecznych nowe propozycje budziły sporo emocji. Szczególnie nowy podział podział oddziałów zebrał sporo głosów krytyki. - Znowu będą oszczędzać na dzieciach i nauczycielach! Po co tworzyć 3 klasy po 18 uczniów, jak można 2 po 25 plus 2 dopisanych 2 września - tak komentowali ten pomysł nauczyciele. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.