PARTNER PORTALU
 • BGK

Atak na lekcje religii

 • PAP/AT    18 lipca 2017 - 06:16
Atak na lekcje religii
Jako cel przedsięwzięcia przedstawiona jest "diagnoza, monitoring i zapobieganie dyskryminacji mniejszości bezwyznaniowej w oświacie m.in. poprzez przeciwdziałanie indoktrynacji" (fot.pixabay.com)

Sponsorowana przez zagranicę ankieta fałszywie przedstawia szkolną katechezę jako dyskryminację.
"Rodzicu, uczniu, nauczycielu! Czy w edukacji występuje nierówne traktowanie ze względu na wyznanie? Wypełnij anonimową ankietę". Z taką odezwą zwracają się do społeczności szkolnych realizatorzy projektu "Dyskryminacja dzieci niewierzących i nieuczestniczących w lekcjach religii - Równość w szkole" - informuje "Nasz Dziennik".

Jak podaje gazeta, ankieta została przygotowana przez lubelską pracownię badawczą PLBS na zlecenie zespołu koordynującego projekt. Realizuje go Fundacja Wolność od Religii. Jako cel przedsięwzięcia przedstawiona jest "diagnoza, monitoring i zapobieganie dyskryminacji mniejszości bezwyznaniowej w oświacie m.in. poprzez przeciwdziałanie indoktrynacji". A ta ma być związana np. z organizacją uroczystości szkolnych mających odniesienia religijne - podaje  "Nasz Dziennik".

Czytaj też: Miasto będzie nawoływało do tolerancji religijnej...

Projekt od września 2014 r. wdrażany był w ramach programu "Obywatele dla demokracji", finansowanego z funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Od października 2016 r. kontynuowany jest m.in. dzięki dotacji w wysokości 100 tys. zł przekazanej przez Fundację Batorego. Ankiety rozesłano już do szkół z województwa lubelskiego i przeprowadzono szkolenia antydyskryminacyjne dla nauczycieli - czytamy w "Naszym Dzienniku".

Magdalena Trojanowska ze stowarzyszenia Stop Seksualizacji Naszych Dzieci nie ma wątpliwości, że cała akcja jest formą antagonizowania społeczeństwa. - Musimy uważnie śledzić i analizować próby dokonywania zmian kulturowych, zwłaszcza przez podmiot finansowany przez zagranicznego sponsora odpowiedzialnego za rewolucyjne przewroty polityczne w różnych krajach - stwierdza.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (5)

 • Janusz, 2017-07-20 18:00:30

  Do Klon Basi:
 • Racja stanu, 2017-07-18 09:38:05

  Do bpnt: To są metody walki postmarksistów z racjonalnym społeczeństwem. Obecnie nurt komunizmu europejskiego dominuje w polityce Europy. Należy poznać podstawy walki postmodernistów wynikające z teorii krytycznej a zostanie zrozumiana obecna rzeczywistość. Polska próbując wyrwać się z realnego soc...jalizmu wpadała w sidła eurokomunizmu zachodniego, reprezentowanego m.in śrdowiska GW, Newsweeka, krytyki politycznej. Polecam cykl krótkich wykładów Krzysztofa Karonia Historia marksizmu- youtube.com/watch?v=uF63OWKRTbc&list=PLgVGQIw0qklQqOZZr0Z7LkHYVUVU63CdS  rozwiń
 • Klon Basi, 2017-07-18 08:55:44

  Do Joza: zachód ewoluuje, a zgniłe są mózgi tych, którzy ciągle tkwią w średniowieczu. Szkoła powinna być instytucją świecką, religia w szkołach to nieporozumienie. Zacznijcie ludzie czytać i się rozwijać, może dostrzeżecie, jak bardzo religia Was ogranicza. Jeżeli ktoś chce skomentować moją wypowie...dź, to najpierw niech zweryfikuje swoją wiarę przez pryzmat 10 przykazań...  rozwiń