PARTNER PORTALU
  • BGK

Bajdurzenie o przedszkolach

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    25 lutego 2013 - 06:32
Bajdurzenie o przedszkolach

MEN obiecuje od września opiekę przedszkolną dla dwulatków. I na obietnicach się skończy, bo nie ma miejsc.
Warszawa w sprawie miejsc w przedszkolach wypowiada się wymijająco. Wskazuje, że w tym roku opieką przedszkolną objęło ok. 40 tys. dzieci w wieku 3-5 lat - pisze „Rzeczpospolita".

Podobnie odpowiada Kraków, choć dane też pokazują, że objęcie opieką przedszkolną dwulatków skutkowałoby tym, że zabrakłoby miejsc dla dzieci starszych.

Opole (ok. 1,1 tys. dwulatków) szacuje, że jeżeli chciałoby zapewnić miejsca dla wszystkich dzieci w wieku 2-6 lat, to musiałoby wybudować osiem nowych przedszkoli. Inwestycja kosztowałaby ok. 60 mln złotych.

W Mysłowicach deficyt miejsc w przedszkolach we wrześniu 2013 r. przy założeniu, że o miejsce mogą się starać rodzice wszystkich dzieci w wieku 2-6 lat wyniesie 1,2 tys. miejsc.

W Siedlcach miejsc w przedszkolach jest trzy razy mniej niż dzieci. W Lublinie przedszkola nie są przygotowane na przyjęcie dzieci młodszych niż 2,5 roku.

Koszalin o przyjmowaniu do przedszkoli dzieci poniżej trzeciego roku życia zacznie myśleć najwcześniej w 2014 r., jeżeli do szkół pójdą sześciolatki - informuje Rzeczpospolita".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • radny, 2013-02-26 18:42:10

    MEN już odpowiada za oświatę w Polsce to każdy samorządowiec wie ,że tylko w 50% bo resztę muszą wysupłac gminy -ta deklaracja Pani Minister jest równie poważna ,nie traćmy czasu na bzdurne obietnice.