PARTNER PORTALU
  • BGK

Bankowcy będą uczyć w szkołach o ekonomii. Projekt poparł Związek Powiatów Polskich

  • KDS    3 sierpnia 2017 - 16:11
Bankowcy będą uczyć w szkołach o ekonomii. Projekt poparł Związek Powiatów Polskich
Patronat instytucjonalny nad projektem „Bankowcy dla Edukacji” objął Związek Powiatów Polskich (fot.pixabay.com)

„Bankowcy dla Edukacji - to projekt Związku Banków Polskich, który swym patronatem objął Związek Powiatów Polskich. Dzięki tej kooperacji w kolejnych szkołach będą organizowane lekcje na temat ekonomii. Chętni cały czas mogą się zgłaszać.
Projekt ma pomóc w podniesieniu poziomu wiedzy naszego społeczeństwa na temat ekonomii, bankowości, cyberbezpieczeństwa i obrotu bezgotówkowego. Dzięki temu coraz rzadziej mamy słyszeć o oszustach, którzy za pośrednictwem internetu wyłudzili oszczędności życia, nieraz tragicznych w skutkach podpisanych umowach z parabankami, czy seniorach, którzy fałszywemu wnuczkowi oddali tysiące złotych. 

Dlaczego samorządy są tak ważne w tym projekcie? Bowiem to samorządy na co dzień są najbliżej swoich mieszkańców, znają ich i znają ich potrzeby. Dzięki dołączeniu ZPP do projektu o edukacji ekonomicznej ma być jeszcze głośniej. 

 

W sumie od sierpnia 2016 do czerwca 2017 projekt „Bankowcy dla Edukacji” dotarł do ponad 60 tys. dzieci, młodzieży, studentów, seniorów w całej Polsce.

Od początku roku szkolnego 2017/2018 Związek Banków Polskich planuje wzbogacić programy lekcji w szkołach o temat „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni”. Do końca tego roku ma się odbyć około 2500 lekcji dla 50 tys. uczestników, zaś w przyszłym roku udział w takich zajęciach ma wziąć ponad 100 tys. dzieci i młodzieży.

W projekt w formie programu pilotażowego zaangażowały się już pierwsze gminy, zaś teraz okazję do tego ma każda jednostka samorządu terytorialnego. Jak może to zrobić? Wszystkie niezbędne dokumenty znajdziemy na stronie Warszawskiego Instytutu Bankowości, który realizuje całe przedsięwzięcie. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.